Széchenyi 2020: elérhető pályázatok a konvergencia-régiókban

2018. 11. 26., 09:21

A konvergencia-régiókban még nyitva álló uniós pályázatokról a Goodwill Consulting szakértői foglalták össze a legfontosabb tudnivalókat.

Konvergencia-régiónak minősülnek azok a térségek, amelyeknek székhelye a vidéki térségekben helyezkednek el. Abban az esetben, ha a vállalat központja Pest megyében található, akkor a pályázat megvalósításának helye egy vidéki telephely kell, hogy legyen.

Élelmiszeripari komplex beruházások GINOP 1.2.6-16

2019. február közepéig lehet jelentkezni a GINOP 1.2.6.-16-os pályázatra, amely az élelmiszeripari feldolgozó cégeket támogatja. Olyan középvállalkozások indulhatnak, amelyek új termelőeszközöket, gépeket, illetve technológiákat szeretnének vásárolni. A pályázat egy része vissza nem térítendő támogatás, összege 50 és 750 millió forint körül mozog. Másik része egy kedvező kamatozású hitel, amely 50 és 2000 millió forint között igényelhető, évi 1 százalékos kamattal.

A kapott összeget nem csak az eszközpark fejlesztésére fordítható, hanem az infrastruktúra fejlesztésére, megújuló energiaforrás beszerzésére a kisebb mennyiségű energiafelhasználás érdekében, illetve szabadalmak és immateriális javak vásárolhatóak még.

GINOP 2.1.2 K+F+I

A pályázat mikro-kis- és középvállalkozásoknak kínál olyan kombinált támogatást, amellyel a szervezet kísérleti fejlesztések költségeit, akár a fejlesztésben résztvevők munkaköltségeit, eszközbeszerzéseket, anyagköltségeket, vagy akár a megvalósításához szükséges szolgáltatások költségeit is elszámolhatja.

A vissza nem térítendő támogatás összege 50 és 500 millió forint között, a visszatérítendő támogatás pedig 25 és 250 millió forint között mozog, a kamatozása pedig évi 2 százalék.

GINOP 3.2.2 Vállalati komplex infokommunikáció

Manapság rendkívül fontos, hogy egy vállalat megfelelő minőségű infokommunikációs rendszerrel rendelkezzen. A GINOP 3.2.2. pedig ezt a tevékenységet hívatott támogatni, hiszen a pályázat a vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatását tűzte ki célul. A program célja a vállalati folyamatok hatékonyságának növelése, a hálózatbiztonság fejlesztése, új vállalatirányítási rendszer, illetve döntéstámogató rendszer kialakítása, valamint felhőalapú szolgáltatások bevezetése.

A pályázati vissza nem térítendő része 1 és 24 millió forint közötti, a visszatérítendő pedig 1,25 és 37,5 millió forint közötti összeg, amelynek évenkénti 1 százalékos kamat a költsége.

GINOP 4.1.2 Megújuló energia

2019. március 27-ig lehet beadni a jelentkezést a Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések vissza nem térítendő támogatására, amelynek elsődleges célja a vállalatok energiafelhasználásának csökkentése.

A támogatás elősegíti a megújuló energiafelhasználás következtében fellépő energiatakarékosságot és hatékonyságot, növeli a környezettudatos gazdasági versenyképességet, csökkenti a környezet leterheltségét. A vállalat számára is nagy előnyökkel jár, hiszen a kisebb energiafelhasználás következtében csökkennek a szervezet kiadásai is.

A pályázatra mikro-kis- és középvállalkozás tenderezhet, az elnyert összegből napkollektorokat, napelemeket és egyéb környezetkímélő berendezéseket vásárolhat, amelyek összegének felét a pályázat fedezi. Az összeg 1,5 és 100 millió forint között mozog.

GINOP 5.2.4 Gyakornoki program

A GINOP 5.2.4. segítséget nyújt a vállalatoknak, hogy gyakornoki pozíciókkal segítse a fiatalok elhelyezkedését a munkaerőpiacon. Ehhez vissza nem térítendő támogatást nyújt, amelynek összege 2,3 és 30 millió forint közé tehető.

A pályázat lehetőséget teremt arra, hogy a gyakornokok fizetését és a mentorok fizetésének egy részét támogatásból finanszírozzák. A munkaeszközök beszerzésére és infrastrukturális fejlesztésekre is felhasználható az elnyert összeg.

Gyakornoknak tekinthetők azok a munkavállalók, akik a 25. életévüket még nem töltötték be, valamint még nem szerezték meg felsőoktatási szakképesítésüket.

GINOP 6.1.5 és 6.1.6 Képzések

A GINOP 6.1.5. és a GINOP 6.1.6. pályázatok célja, hogy a vállalatoknak lehetőséget teremtsenek munkahelyi továbbképzésekre, ezzel növelve munkavállalóik tudását, készségeit és kompetenciáit. A nemzeti vállalás teljesítése érdekében 2020-ra 75 százalékra szükséges növelni a foglalkoztatási arányt a 20-tól 64 éves korig. Cél még, hogy a 64-es korosztály minimum 15 százaléka részt vegyen valamilyen tanulási tevékenységben.

Ennek a célnak az elérését segíti ez a két pályázat, amelyekre 2018. december elejéig adhatják le jelentkezésüket a vállalatok. Az elnyert összegből belső képzéseket valósíthatnak meg a szervezetek, amelyek fejlesztik a munkavállalók készségeit és kompetenciáit, valamint finanszírozhatják a képzést megvalósító kollégák, illetve mentorok személyjellegű ráfordításait.

A GINOP 6.1.5. esetében 2018. december 8.-ig érkezhetnek be pályázatok, amelyeket 10 és 100 millió forint közötti támogatással díjazzák.

A GINOP 6.1.6. határideje 2018. december 3., a minimum pályázható összeg 3 millió, a maximum pedig 50 millió forint.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 21., 16:10
„Nem, éppen ellenkezőleg. A piaci tapasztalatok azt mutatják, hogy a vendégmunkások alkalmazásával több beruházás valósul meg és ezzel több (és jobb) munkahely jön létre a magyar munkavállalók számára! Ha viszont adminisztratív korlátozó intézkedésekkel tovább szűkül a vendégmunkások alkalmazásának a lehetősége, akkor magyar munkahelyek tömege veszhet el!” – A VOSZ szakértőinek cikke.
2025. 01. 22., 09:10
Növekvő tranzakciószámokkal, erősödő kereslettel és emelkedő árakkal zárta a 2024-es évet a fővárosi agglomeráció ingatlanpiaca, ahol 10 százalékos drágulást követően 652 ezer forint lett az ingatlanokért kért átlag négyzetméterenként, míg az otthonteremtés költsége 18 százalékos növekedés után 70 millió forint körül alakult.
2025-01-21 15:35:00
Január 21-től általános 0,5 százalékpontos kamatemelést hajtott az OTP Bank a lakáshiteleinél. Ennek hatására ezeknek a jelzálogkölcsönöknek az induló kamata 8 százalék fölé kerül, 8,49-re emelkedik, míg a kedvezőbb kamatú 1x1 hitelnél 7,99 százalékra. Ennél jobb ajánlatot jellemzően magasabb jövedelemmel kaphatnak az igénylők. Az OTP lépését más bankok is követhetik a jócskán megemelkedett referenciakamatok miatt – írja a Bank360.hu.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: GUSTO

A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. honlapján megjelent adatok szerint a Paksi Atomerőmű 16 016,6 GWh villamos energiát termelt 2024-ben, ez az összes villamosenergia-termelés 47,1 százalékát jelentette.