Széchenyi 2020: elérhető pályázatok a konvergencia-régiókban

2018. 11. 26., 09:21

A konvergencia-régiókban még nyitva álló uniós pályázatokról a Goodwill Consulting szakértői foglalták össze a legfontosabb tudnivalókat.

Konvergencia-régiónak minősülnek azok a térségek, amelyeknek székhelye a vidéki térségekben helyezkednek el. Abban az esetben, ha a vállalat központja Pest megyében található, akkor a pályázat megvalósításának helye egy vidéki telephely kell, hogy legyen.

Élelmiszeripari komplex beruházások GINOP 1.2.6-16

2019. február közepéig lehet jelentkezni a GINOP 1.2.6.-16-os pályázatra, amely az élelmiszeripari feldolgozó cégeket támogatja. Olyan középvállalkozások indulhatnak, amelyek új termelőeszközöket, gépeket, illetve technológiákat szeretnének vásárolni. A pályázat egy része vissza nem térítendő támogatás, összege 50 és 750 millió forint körül mozog. Másik része egy kedvező kamatozású hitel, amely 50 és 2000 millió forint között igényelhető, évi 1 százalékos kamattal.

A kapott összeget nem csak az eszközpark fejlesztésére fordítható, hanem az infrastruktúra fejlesztésére, megújuló energiaforrás beszerzésére a kisebb mennyiségű energiafelhasználás érdekében, illetve szabadalmak és immateriális javak vásárolhatóak még.

GINOP 2.1.2 K+F+I

A pályázat mikro-kis- és középvállalkozásoknak kínál olyan kombinált támogatást, amellyel a szervezet kísérleti fejlesztések költségeit, akár a fejlesztésben résztvevők munkaköltségeit, eszközbeszerzéseket, anyagköltségeket, vagy akár a megvalósításához szükséges szolgáltatások költségeit is elszámolhatja.

A vissza nem térítendő támogatás összege 50 és 500 millió forint között, a visszatérítendő támogatás pedig 25 és 250 millió forint között mozog, a kamatozása pedig évi 2 százalék.

GINOP 3.2.2 Vállalati komplex infokommunikáció

Manapság rendkívül fontos, hogy egy vállalat megfelelő minőségű infokommunikációs rendszerrel rendelkezzen. A GINOP 3.2.2. pedig ezt a tevékenységet hívatott támogatni, hiszen a pályázat a vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatását tűzte ki célul. A program célja a vállalati folyamatok hatékonyságának növelése, a hálózatbiztonság fejlesztése, új vállalatirányítási rendszer, illetve döntéstámogató rendszer kialakítása, valamint felhőalapú szolgáltatások bevezetése.

A pályázati vissza nem térítendő része 1 és 24 millió forint közötti, a visszatérítendő pedig 1,25 és 37,5 millió forint közötti összeg, amelynek évenkénti 1 százalékos kamat a költsége.

GINOP 4.1.2 Megújuló energia

2019. március 27-ig lehet beadni a jelentkezést a Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések vissza nem térítendő támogatására, amelynek elsődleges célja a vállalatok energiafelhasználásának csökkentése.

A támogatás elősegíti a megújuló energiafelhasználás következtében fellépő energiatakarékosságot és hatékonyságot, növeli a környezettudatos gazdasági versenyképességet, csökkenti a környezet leterheltségét. A vállalat számára is nagy előnyökkel jár, hiszen a kisebb energiafelhasználás következtében csökkennek a szervezet kiadásai is.

A pályázatra mikro-kis- és középvállalkozás tenderezhet, az elnyert összegből napkollektorokat, napelemeket és egyéb környezetkímélő berendezéseket vásárolhat, amelyek összegének felét a pályázat fedezi. Az összeg 1,5 és 100 millió forint között mozog.

GINOP 5.2.4 Gyakornoki program

A GINOP 5.2.4. segítséget nyújt a vállalatoknak, hogy gyakornoki pozíciókkal segítse a fiatalok elhelyezkedését a munkaerőpiacon. Ehhez vissza nem térítendő támogatást nyújt, amelynek összege 2,3 és 30 millió forint közé tehető.

A pályázat lehetőséget teremt arra, hogy a gyakornokok fizetését és a mentorok fizetésének egy részét támogatásból finanszírozzák. A munkaeszközök beszerzésére és infrastrukturális fejlesztésekre is felhasználható az elnyert összeg.

Gyakornoknak tekinthetők azok a munkavállalók, akik a 25. életévüket még nem töltötték be, valamint még nem szerezték meg felsőoktatási szakképesítésüket.

GINOP 6.1.5 és 6.1.6 Képzések

A GINOP 6.1.5. és a GINOP 6.1.6. pályázatok célja, hogy a vállalatoknak lehetőséget teremtsenek munkahelyi továbbképzésekre, ezzel növelve munkavállalóik tudását, készségeit és kompetenciáit. A nemzeti vállalás teljesítése érdekében 2020-ra 75 százalékra szükséges növelni a foglalkoztatási arányt a 20-tól 64 éves korig. Cél még, hogy a 64-es korosztály minimum 15 százaléka részt vegyen valamilyen tanulási tevékenységben.

Ennek a célnak az elérését segíti ez a két pályázat, amelyekre 2018. december elejéig adhatják le jelentkezésüket a vállalatok. Az elnyert összegből belső képzéseket valósíthatnak meg a szervezetek, amelyek fejlesztik a munkavállalók készségeit és kompetenciáit, valamint finanszírozhatják a képzést megvalósító kollégák, illetve mentorok személyjellegű ráfordításait.

A GINOP 6.1.5. esetében 2018. december 8.-ig érkezhetnek be pályázatok, amelyeket 10 és 100 millió forint közötti támogatással díjazzák.

A GINOP 6.1.6. határideje 2018. december 3., a minimum pályázható összeg 3 millió, a maximum pedig 50 millió forint.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 21., 14:15
Az Európai Bizottság közzétette a fenntarthatósági, adózási és beruházási szabályozások egyszerűsítésére vonatkozó javaslatcsomagját. Az Omnibus célja egy olyan kedvezőbb üzleti környezet megteremtése, ami támogatja a vállalatok növekedését, innovációját és a munkahelyteremtést. Hatálybalépését követően a javaslatcsomag intézkedései jelentősen növelhetik az uniós cégek versenyképességét.
2025-03-21 17:10:00
A vállalkozásoknál dolgozó munkavállalók 56 százaléka elégedetlen a jelenlegi fizetésének mértékével, ami 6 százalékponttal magasabb a tavaly ilyenkor mért aránynál. A munkavállalók kétharmada azt tervezi, hogy ha lehetősége nyílik rá, egy éven belül munkahelyet vált, noha 62 százalékuk úgy érzi, hogy tavalyhoz képest beszűkültek az elhelyezkedési lehetőségei – derült ki a Trenkwalder március elején végzett munkaerőpiaci kutatásából.
2025-03-20 13:15:50
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az Építési és Közlekedési Minisztérium és a Hungexpo Zrt. partnerségével szakmai konferenciát rendez a CONSTRUMA Nemzetközi építőipari szakkiállítás nyitó napján.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS