Megmozgatta a hazai vállalkozói közösséget a beruházás-élénkítő támogatás

2025. 01. 16., 16:40

Hatalmas az érdeklődés a Demján Sándor 1+1 Beruházás-élénkítő Támogatási Program iránt, az előzetes regisztrációk száma január 15-ig meghaladta az 5600-at.

„A hazai mikro-, kis- és középvállalkozások beruházási aktivitását, termelési kapacitás bővítését és magasabb hozzáadott értékű termékek gyártását célzó programról tudható volt, hogy az abban foglalt vissza nem térítendő támogatás lehetősége megmozgatja majd a hazai vállalkozói közösséget, bíztunk abban, hogy sok vállalkozás tervez beruházást idén” – mondta Szabados Richárd kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és a technológiáért felelős államtitkár.

Az államtitkár a Nemzetgazdasági Minisztérium közleménye szerint hangsúlyozta: a cél az, hogy a rendelkezésre álló forrás a leghatékonyabban hasznosuljon, ezért a támogatandó projektek egy objektív, előzetesen meghirdetett pontrendszer alapján kerülnek értékelésre. Azért, hogy valóban a legígéretesebb fejlesztések közül kerülhessenek ki a támogatásban részesülő projektek, a Nemzetgazdasági Minisztérium és a programelem lebonyolítását végző Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) úgy határozott, hogy az előzetesen meghirdetett kikötéssel szemben a pályázati keretösszeg 200 százalékát kitevő összeg meghaladásakor sem zárul le automatikusan a pályázati kérelmek befogadása.

Ez azt jelenti, hogy minden olyan pályázati kérelmet befogad majd a rendszer, ahol az előregisztrációt és az előzetes adatfeltöltést az érintett vállalkozás 2025. január 17-én, péntek 17 óráig sikeresen és hiánytalanul elvégezte. Erről a pályázati űrlap végén az „adatellenőrzés” funkciógomb megnyomásával tudnak megbizonyosodni a pályázók, emellett a hibátlan és sikeres feltöltésről rendszerüzenetet is kapnak az érintett cégek.

Csütörtökön és pénteken az MGFÜ megerősített ügyfélszolgálattal segíti a feltételek teljesítésében az előfeltöltésben elakadt pályázókat, illetve a módosított felhívás is kikerül a vali.hu oldalra – hívta fel a figyelmet Szabados Richárd.

A feltételeknek eleget tevő vállalkozások a pályázataikat 2025. január 22-én 10 és 16 óra között nyújthatják majd be. Ezt követően az MGFÜ az előzetesen meghatározott feltételrendszer alapján valamennyi határidőben benyújtott pályázatot egyenként értékelni fog.

A támogatásra jogosultak köre az elért pontszám alapján, transzparensen kerül meghatározásra. A ponthatárt olyan szinten rögzítik, amely alapján a rendelkezésre álló 48 milliárd forintos támogatási keretösszeg hiánytalanul kiosztható a nyertes vállalkozások számára. Így biztosítható, hogy valóban a legjobb, a gazdaság növekedését és a vállalkozások méretugrását leginkább segítő ötletek, fejlesztések kapnak majd támogatást.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 01. 17., 10:10
A január 15-én lezárult Napenergia Plusz Program december–januári „véghajrájában” közel 750 támogatási kérelem érkezett be, az egy éves benyújtási időszak alatt pedig összesen több mint 23 ezer pályázó igényelt összesen 96,4 milliárd forint állami hozzájárulást modern napelemes rendszerek telepítéséhez – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
2025-01-17 15:44:35
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: GUSTO

A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS