Az utóbbi néhány évben a kézimunkák igazán nagy népszerűségre tettek szert az emberek körében, amin mi egy cseppet sem csodálkozunk. Ezek a tevékenységek ugyanis remek módját jelentik a stressz levezetésnek, ráadásul segíthetnek még a szellemi képességeid frissen tartásában is.
A legkedveltebb közülük pedig talán a kötés, amely sikerességének alapját a Butika.hu-nál is kapható kötőtű kiválasztása adja. Abban az esetben ugyanis, ha helytelenül választasz, az teljesen elveheti a kedvedet a jövőbeni munkától. Ennek elkerülése érdekében íme néhány tanács.
Milyen legyen a kötőtű hossza?
A kötőtű hossza azt jelöli, hogy hány szem fér rá magára a tűre. Vagyis, ha mondjuk egy kisebb zoknit vagy sapkát tervezel kötni, akkor elég a rövidebb változat is. A nagyobb volumenű projektek esetében viszont ügyesebben köthetsz egy nagyobb tűvel.
A klasszikus egyenes tűk egyébként általában körülbelül 25-40 cm hosszúak, míg a kör alakú tűk hossza körülbelül 23-150 cm, a hegyes tűké pedig 13-20 cm.
Melyik kötőtű típust érdemes választanod?
Ahhoz, hogy megfelelő döntést tudj hozni, alaposabban meg kell ismerned a különböző kötőtű típusokat. Kezdjük a sort a klasszikus, egyenes kötőtűvel, amely két tűből áll össze! Az egyiknek a vége mindig hegyes, a másikon pedig egy úgynevezett ütköző, golyó vagy gomb található, ami megakadályozza a szemek lecsúszását.
A kötés szerelmesei egyébként ezt a típust használják a leggyakrabban, mivel a segítségükkel remek pulóver, sál és különféle kötött termékek készíthetők.
Aztán ott vannak még a kör alakú tűk, amelyek szintén egyenesek, de az ütköző helyett egy műanyag zsinór köti össze a két eszközt, amely nagyon rugalmas. Ennek köszönhetően pedig kört lehet velük formálni.
Ezek az eszközök főleg a haladók számára ajánlottak. Általában nagy és széles részek kötésére használják őket. Mondjuk egy olyan nagy pulóvernél, amelyet alulról egészben kötnek, és csak az ujjaknál van elválasztva az elülső és a hátsó rész.
Nem feledkezhetünk meg a rövid, mindkét végén hegyes kötőtűkről és a segédtűkről sem!
Az előbbiek zokni kötőtű néven is ismertek. Annyi különbözteti meg őket a klasszikus egyenes daraboktól, hogy rövidebbek, és ami a legfontosabb, mindkét végükön hegyesek. Ezeket használják általában zokni és kisebb kör alakú dolgok kötésére.
Ami pedig a segédtűket illeti, nagyszerű választásnak bizonyulnak a fonott minták kötésére. Lehetnek egyenesek vagy hajlítottak, a hosszuk pedig általában 10 centiméter körüli.
Végül ejtsünk pár szót arról is, hogy milyen legyen a kötőtűk vastagsága!
Ha kinézel egy kötési mintát, akkor annak az útmutatójában általában megtalálható, hogy milyen vastag kötőtű a legalkalmasabb az adott projekt elkészítéséhez. Érdemes tehát ez alapján dönteni.
Abban az esetben viszont, ha nem konkrét minta alapján tervezel dolgozni, akkor a megfelelő vastagságú kötőtű kiválasztásánál azt kell figyelembe venni, hogy az általad kiszemelt fonal mennyire erős és vastag, valamint hogy laza vagy erős kötést akarsz-e létrehozni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.