Üzletenként 3 millió forintos, vissza nem térítendő támogatásra pályázhatnak az 1001 és 2000 fő közötti hazai településeken működő, egész évben nyitva tartó, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központban regisztrált, lezárt üzleti évvel rendelkező italüzletei.
„A falusi italüzletek sok esetben nemcsak vendéglátóhelyként működnek, hanem közösségi térként is, miközben hozzájárulnak hazánk aktív és falusi turizmusának teljesítményéhez. Így gazdasági és társadalmi szempontból is jelentős szerepet játszanak a települések népességmegtartó képességének erősítésében. Ezt figyelembe véve indította el Magyarország kormánya az egész évben nyitva tartó falusi italüzletek fejlesztését célzó programját” – olvasható a kisfaludyprogram.hu-n megjelent felhívásban.
A támogatást a kedvezményezettek különböző területekre fordíthatják:
– Rezsiköltségek: a villany-, gáz- és vízdíjak kiegyenlítésére.
– Bértámogatás: egy vagy több alkalmazott, munkavállaló bérének részben, vagy egészben történő kifizetésére.
– Energiahatékonyság: a gazdaságos üzemeltetés érdekében elvégzett kisebb átalakításokra és felújításokra, amelyek csökkenthetik a működési költségeket.
– Eszközbeszerzés: az üzletek vonzóbbá tételéhez hozzájáruló korszerű eszközök, például italadagolók és hűtők beszerzésére.
– Marketing és arculatváltás: új logó, cégér, arculat, vagy akár a fiatalabb generációkat megszólító közösségimédia jelenlét és célzott reklámkampányok kialakítására.
A kérelmet április 24. és május 23. között, az 1001 és 2000 fő közötti lélekszámú magyarországi településen található, NTAK-regisztrációval rendelkező italüzletek fejlesztésére lehet benyújtani.
A pályázaton az üzlet üzemeltetését végző kkv indulhat, amennyiben
– üzlete a 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendeletben meghatározott Alkoholos italokra specializálódott vendéglátóhely (bár, kocsma, borozó) vendéglátó üzlet kategóriába tartozik,
– a benyújtást megelőző 15 napban eleget tett adatszolgáltatási köztelezettségének az NTAK-ban és
– legalább egy lezárt üzleti évvel rendelkezik.
A közel 94 millió euró értékű zöldmezős beruházással a vállalat 150 új munkahelyet teremt.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.