Új röntgenekkel vizsgálja a NAV a tehergépkocsikat az ukrán és a szerb határon

Új röntgenekkel vizsgálja a NAV a tehergépkocsikat az ukrán és a szerb határon
2022. 08. 19., 17:23

Négy új, tehergépjárművek rakományát átvilágító röntgenberendezést szerzett be a NAV. Az ellenőrzést jelentősen megkönnyítő készülékeket forgalmas határátkelőhelyeken működtetik majd. A röntgenek már a helyszínen vannak, a végső átadás-átvétel a próbaüzem után várható.

Gyorsan és alaposan vizsgálják majd a határátkelőhelyeken belépő tehergépjárműveket a NAV új, néhány napja leszállított röntgenberendezései. Ezekkel a NAV gyors és roncsolás nélküli ellenőrzéseket végezhet, ugyanis a tehergépjárműveket és szállítmányaikat nem kell megbontani a vizsgálathoz. Az ionizáló sugárzást kibocsátó eszközök számos elrejtett tárgyat képesek felfedni, meghiúsítva a törvénysértéseket, és hosszú távon megelőzve azokat.

Az eszközök nem ismeretlenek a határátkelőhelyeken, a NAV jelenleg is üzemeltet hasonló berendezéseket. Az új, műszakilag fejlettebb eszközök átmenetileg helyettesíteni fogják a meglévő röntgeneket, amelyek egy későbbi műszaki felújítás után ismét beállíthatók a közúti teherforgalom ellenőrzésébe.

A közelmúltban a NAV négy új közúti röntgenberendezést szerzett be a Rendőrség számára is. Ezek a próbaüzem után alkalmazhatók a magyar-román határszakaszon. (NAV)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-20 15:20:00
Meghaladta a 10 milliárd forintot a sikeresen pályázók számára átutalt támogatások összege a gazdasági társaságok járműflottáinak zöldítését ösztönző kiíráson. Több mint 2300 cég kapott eddig átlagosan 3,8 millió forintot mintegy 2600 tisztán elektromos személyautó, kisteherautó vagy kisbusz megvásárlásához – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.
2025-03-20 13:15:50
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az Építési és Közlekedési Minisztérium és a Hungexpo Zrt. partnerségével szakmai konferenciát rendez a CONSTRUMA Nemzetközi építőipari szakkiállítás nyitó napján.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS