Automatizált, élethelyzet alapú, valós idejű döntéstámogató keretrendszert fejlesztett a digitális banki szoftvercég, a W.UP Kft. és a Budapesti Corvinus Egyetem konzorciuma. A közel 722 millió forint értékű beruházáshoz a Széchenyi 2020 program pályázatán közel 500 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyertek – közölte a konzorciumvezető W.UP Szolgáltató Kft. az MTI-vel.
A 2019-ben indult fejlesztés során mesterséges intelligencia vezérelt, élethelyzet alapú döntéstámogató keretrendszert, technológiát fejlesztettek – közölte László Zoltán marketingigazgató.
A rendszer olyan, big data alapú vizsgálati, elemzési tevékenységet végez, melynek eredményeként egy termelő, szolgáltató cég, közigazgatási egység vagy természetes személy a helyzetére szabott támogatást kap. A rendszer belső és külső adatforrások előzetes és valós idejű elemzése, további adatokkal történő kiegészítése és az élethelyzet figyelése alapján olyan javaslatokat tesz, amelyek az adott munkafolyamatot, szolgáltatást javítani, az ügyfélkiszolgálást, illetve az értékesítést támogatni tudják.
Az innovatív szoftvercég korszerű termékeket és szolgáltatásokat szállít többek közt pénzügyi intézményeknek. A W.UP Kft. munkatársai az elmúlt 15 évben több mint 50 internetes és mobilbanki rendszer implementációjában vettek részt, melyek között több országot érintő csoportmegoldás is volt. A W.UP a mobilbanki megoldások új generációját kínálja, amely előre beépített modulokkal könnyíti meg az építkezést a kommunikációs, értékesítési, támogatási és egyéb funkciókhoz.
A W.UP-ot 2014 novemberében alapították Budapesten a hazai fintech szektor évtizedes tapasztalattal bíró szereplői. Azóta közel 150 bankspecifikus szakértőt – köztük fejlesztőket, adattudósokat és konzulenseket – vonzottak a céghez.
A cég árbevétele az utolsó lezárt gazdasági évben, 2020-ban meghaladta a 3,2 milliárd forintot, az előző évi 2,7 milliárd forintot követően. Adózott nyeresége 664,2 millió forint volt 2020-ban, míg 2019-ben még 128,3 millió forint. (MTI)
A beruházásösztönzésben is ki kell használni, hogy rendkívül Magyarország-barát az új washingtoni adminisztráció, és a legnagyobb amerikai cégeket is ösztönözni kell magyarországi befektetésekre – hívta fel a figyelmet Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.