Automatizált döntéstámogató rendszert fejlesztett a W.UP és a Budapesti Corvinus Egyetem

2022. 04. 26., 10:41

Automatizált, élethelyzet alapú, valós idejű döntéstámogató keretrendszert fejlesztett a digitális banki szoftvercég, a W.UP Kft. és a Budapesti Corvinus Egyetem konzorciuma. A közel 722 millió forint értékű beruházáshoz a Széchenyi 2020 program pályázatán közel 500 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyertek – közölte a konzorciumvezető W.UP Szolgáltató Kft. az MTI-vel.

A 2019-ben indult fejlesztés során mesterséges intelligencia vezérelt, élethelyzet alapú döntéstámogató keretrendszert, technológiát fejlesztettek – közölte László Zoltán marketingigazgató.

A rendszer olyan, big data alapú vizsgálati, elemzési tevékenységet végez, melynek eredményeként egy termelő, szolgáltató cég, közigazgatási egység vagy természetes személy a helyzetére szabott támogatást kap. A rendszer belső és külső adatforrások előzetes és valós idejű elemzése, további adatokkal történő kiegészítése és az élethelyzet figyelése alapján olyan javaslatokat tesz, amelyek az adott munkafolyamatot, szolgáltatást javítani, az ügyfélkiszolgálást, illetve az értékesítést támogatni tudják.

Az innovatív szoftvercég korszerű termékeket és szolgáltatásokat szállít többek közt pénzügyi intézményeknek. A W.UP Kft. munkatársai az elmúlt 15 évben több mint 50 internetes és mobilbanki rendszer implementációjában vettek részt, melyek között több országot érintő csoportmegoldás is volt. A W.UP a mobilbanki megoldások új generációját kínálja, amely előre beépített modulokkal könnyíti meg az építkezést a kommunikációs, értékesítési, támogatási és egyéb funkciókhoz.

A W.UP-ot 2014 novemberében alapították Budapesten a hazai fintech szektor évtizedes tapasztalattal bíró szereplői. Azóta közel 150 bankspecifikus szakértőt – köztük fejlesztőket, adattudósokat és konzulenseket – vonzottak a céghez.

A cég árbevétele az utolsó lezárt gazdasági évben, 2020-ban meghaladta a 3,2 milliárd forintot, az előző évi 2,7 milliárd forintot követően. Adózott nyeresége 664,2 millió forint volt 2020-ban, míg 2019-ben még 128,3 millió forint. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-04 15:17:17
Az MNB értesítette a K&H Biztosító Zrt.-t Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási pályázata pozitív elbírálásáról. Az új konstrukció forgalmazása így akár azonnal indulhat. Ezzel már 12 minősített fogyasztóbarát otthonbiztosítás érhető el a piacon.
2023-06-03 11:48:28
Melyik beszállító ne ismerné a végeláthatatlannak tűnő procedúrát, amíg egy multi céghez bekerül? Sok esetben protekció vagy ismeretség nélkül szinte lehetetlen eljutni az illetékesig. Ezen próbál segíteni egy újonnan indult ingyenes online platform.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS