2017-ben az Európai Unióban 14,6 milliárd liter bort értékesítettek; a legnagyobb bortermelő tagállamok sorában Magyarország a hatodik helyen végzett.
Az Eurostat adatai szerint (amelyek a portói- és a mustértékesítést is magukba foglalják) az EU elsőszámú bortermelője Spanyolország, majd Olaszország, Franciaország, Portugália, Németország és Magyarország következik.
2017-ben az EU tagállamai 21,9 milliárd euró értékben exportáltak bort, ebből 11,3 milliárd euró értékben (EU-n kívüli) „harmadik országba”. Az unión kívüli EU-export 32 százaléka az Egyesült Államokba érkezett, Kína 10, Svájc 9 százalékkal dobogós, majd Svájc (9 százalék), Kanada (8 százalék), Japán és Hongkong (mindkettő 7 százalék) következik.
Az uniós borexporttortából a legnagyobb szeletet Franciaország kapta (9,1 milliárd euró, a teljes EU-export 41 százaléka), megelőzve Olaszországot (6 milliárd euró, 2,7 százalék) és Spanyolországot (2,9 milliárd euró, 13 százalék).
A tagállamok összesen 12,9 milliárd euróért importáltak bort 2017-ben. Ennek az összegnek csupán ötöde került unión kívüli termelőkhöz: a harmadik országok közül az elsőszámú borszállító Chile (22 százalékos részesedéssel), de (viszonylag) sok bor érkezett az EU-ba Ausztráliából (17 százalék), az Egyesült Államokból (16 százalék), Új-Zélandból és Dél-Afrikából (mindkettő 14 százalék) is.
A tagállamok közül a két legnagyobb importőr az Egyesült Királyság, ahova 3,5 milliárd euró értékben érkeztek (onnan nézve) külhoni borok, és Németország, 2,6 milliárd eurós importtal.
Kovács Antal szerint nem elég, ha valaki jól tud dekantálni.
Befejezték annak a tíz kútnak a kialakítását a Zaporizzsjai Atomerőmű közelében, amelyekkel az erőmű hűtővízellátása hosszú távon megoldható – tájékoztatott a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség.