A várhatóan egészségben töltött évek száma az Európai Unióban élő nők esetében átlagosan 64,2, a férfiaknál 63,5 év – tájékoztatott az Eurostat.
Az unió statisztikai hivatalának legfrissebb, 2016-os adatai szerint így az „átlag európai nő” várható élettartamának 77 százalékát, míg az „átlag európai férfi” a várható (a nőkénél átlagosan 5,4 évvel rövidebb) élettartamának nagyobb hányadát, 81 százalékát tölti egészségesen.
Az egészségben töltött évek tekintetében a férfiak (73 év) és a nők (73,3 év) körében egyaránt Svédország áll a legjobban, míg Lettország mindkét nem számára „a legegészségtelenebb ország”: a 2016-ban született lányok itt 54,9, míg a fiúk 52,3 egészségben töltött évvel számolhatnak.
A várhatóan egészségben töltött évek száma 20 tagállamban a nők körében nagyobb, a különbség négy tagállamban haladja meg a 3 évet: Bulgáriában, Észtországban, Litvániában és Lengyelországban.
Hét tagállamban a férfiak számíthatnak több egészségben töltött évre, a különbség a legnagyobb Hollandiában, ahol a szóban forgó mutató a férfiak körében 62,8, a nőknél 57,8 év.
A Magyarországon 2016-ban született „átlag férfi” 59,5, az „átlag nő” pedig 60,2 egészségben töltött évvel számolhatott 2016-ban.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.