Építőipar: a magyar adat a leggyengébb az EU-ban

2020. 09. 17., 17:05

A júniusi mínusz 4,4 százalék után júliusban 3,9 százalékkal csökkent éves összevetésben az építőipari termelés volumene az Európai Unióban.

Uniós szinten mindkét építményfőcsoportban visszaesett a termelés: az épületeké 4,2 százalékkal, az egyéb építményeké 0,4 százalékkal.

Az Eurostatot tájékoztató tagállamok közül csupán Románia (12,2 százalék) és Finnország (2,5 százalék) számolt be növekedésről.

A legnagyobb mértékű, 21,0 százalékos éves visszaesést a magyarországi építőipar szenvedte el júliusban, Szlovákiában 15,4 Lengyelországban 11,0 százalékkal csökkent a termelés.

ÉVOSZ: az építőipari rendelések további csökkenése komolyan kihathat 2021-re is

Ha tovább csökkennek az építőipari megrendelések, az komolyan kihathat 2021-re is – mondta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán.

Koji László hozzátette: a szakszövetség reménykedik a rendelések növekedésében, mivel a kormány 2020 első félévében olyan beruházási támogatásokról intézkedett, amelyek elvileg szeptemberben, októberben az építőipar rendeléseiben is megjelenhetnek.

Mint mondta, az építőipar rendelésállománya már 2019 végén elkezdett csökkenni. Véget ért egy beruházási hullám, amelyre az amúgy is megtorpanást jelentő uniós és az önkormányzati választások is rásegítettek – fűzte hozzá. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-09-16 17:59:45
A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.