A júniusi mínusz 4,4 százalék után júliusban 3,9 százalékkal csökkent éves összevetésben az építőipari termelés volumene az Európai Unióban.
Uniós szinten mindkét építményfőcsoportban visszaesett a termelés: az épületeké 4,2 százalékkal, az egyéb építményeké 0,4 százalékkal.
Az Eurostatot tájékoztató tagállamok közül csupán Románia (12,2 százalék) és Finnország (2,5 százalék) számolt be növekedésről.
A legnagyobb mértékű, 21,0 százalékos éves visszaesést a magyarországi építőipar szenvedte el júliusban, Szlovákiában 15,4 Lengyelországban 11,0 százalékkal csökkent a termelés.
ÉVOSZ: az építőipari rendelések további csökkenése komolyan kihathat 2021-re is
Ha tovább csökkennek az építőipari megrendelések, az komolyan kihathat 2021-re is – mondta az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének (ÉVOSZ) elnöke csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Koji László hozzátette: a szakszövetség reménykedik a rendelések növekedésében, mivel a kormány 2020 első félévében olyan beruházási támogatásokról intézkedett, amelyek elvileg szeptemberben, októberben az építőipar rendeléseiben is megjelenhetnek.
Mint mondta, az építőipar rendelésállománya már 2019 végén elkezdett csökkenni. Véget ért egy beruházási hullám, amelyre az amúgy is megtorpanást jelentő uniós és az önkormányzati választások is rásegítettek – fűzte hozzá. (MTI)
A lista nemcsak a borszakma számára remek visszajelzés a jelenlegi borpiaci kínálat minőségét illetően, hanem kiváló iránymutatás az érdeklődő, minőségi borfogyasztásra nyitott fogyasztóknak is.
2024. szeptember 16. és 20. között tartják Bécsben a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség közgyűlésének 68., éves rendes ülését, amelyet követően 17–18-án tudományos fórumot is tartanak az élelmezésbiztonságról.