Újraélesztés a gyakorlatban – Az emberek segítenének, csak nem tudják, hogyan kell

Újraélesztés a gyakorlatban – Az emberek segítenének, csak nem tudják, hogyan kell
2024. 05. 16., 21:10

Életmentési alapokat tanulhattak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a Semmelweis Egyetem közös rendezvényén Szombathelyen szerdán.

Egészségre vállalkozunk! – ez a mottója a VOSZ Egészségügyi Tagozata által szervezett elsősegély és újraélesztési technikákat bemutató programnak. Az eseményen a Semmelweis Egyetem Sürgősségi Orvostani Klinikájának orvosai és egészségügyi szakemberei vezették az oktatást, hogy minél több ember elsajátíthassa az életmentés alapjait – írja a vaol.hu.

„Ez egy elméleti és gyakorlati képzés elsősegély témában, főként a gyakorlati formára összpontosítva. A 4 órás program keretében gyakorolhatják az érdeklődők a kompressziót, a defibrillátor használatát és minden olyan szakmai tudást, ami segít abban, hogy valakit visszahozzunk az életbe” – fogalmazott Glaser-Katona Zsuzsanna, a VOSZ Női Vállalkozói Szekciójának társelnöke, az egyik szervező.

„Úgy vélem, e téren nincs elég tudásunk, így egyfajta érzékenyítés céljából is kezdeményeztük a programot. Sokan csak a jogosítvány megszerzésénél kaptak elsősegély-oktatást, de nem biztos, hogy élő helyzetben az illető oda mer lépni és tudja, pontosan mit kell csinálni. Azt szeretnénk megtanítani, hogy merjünk odalépni, és mindezt szakszerűen és magabiztosan tegyük” – tette hozzá.

A bemutatót tartó egészségügyi szakemberek a Semmelweis Egyetem Sürgősségi Orvostani Klinika dolgozói: szakorvosok, mentősök, ápolók.

„A klinikát támogató Integrált Betegellátásért Közhasznú Alapítványnál önkénteskedik a csapatunk, járjuk az országot a programmal, most vagyunk először Szombathelyen. Célunk, hogy laikusokkal megismertessük az újraélesztés és az elsősegélynyújtás szakszerű módját” – emelte ki dr. Melicher Dóra a Semmelweis Egyetem Sürgősségi Orvostani Klinika szakorvosa. Azt is hozzátette, az a tapasztalatuk, hogy az emberek rendkívül segítőkészek, megvan a szándék ilyen helyzetekben, viszont félnek cselekedni. Ennek az az oka, hogy nincs gyakorlatuk és életszerű tapasztalatuk, nem tudják pontosan, hogyan lássanak hozzá.

(Fotó: Unger Tamás)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS