Új korszakot kezdett az idén 35 éves VOSZ

Új korszakot kezdett az idén 35 éves VOSZ
2023. 03. 13., 18:19

Szekszárdon és Székesfehérváron folytatódott az idén 35 éves jubileumát ünneplő Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) eseménysorozata.

Szekszárd, március 9.

„Tolna vármegyében több mint 36 ezer vállalkozás működik, ebből több mint 2 ezer társas vállalkozás” – utalt a céges szektor térségi jelentőségére Zsikó Péter, a Tolna Vármegyei Közgyűlés alelnöke. Ezek zöme kis- és középvállalkozás, sokan közülük a mezőgazdaságban tevékenykednek. A cégek életében az információáramlás és a közös gondolkodás kulcskérdést jelent. „A VOSZ 35 éve múltja, szakmaisága és elkötelezettsége meggyőzte arról a vállalkozókat, hogy az érdekképviseletben igazi, támogató partnerre lelnek ebben a gazdaságot sújtó, nehéz időszakban. Egy instabil világban fontosak a megbízható partnerek” – fogalmazott az alelnök.

Dr. Fajszi Lajos, a VOSZ Tolna vármegyei elnöke kifejtette: „a térségben sok jelentős beruházásra lenne szükség, fontos lenne, hogy a Paks II. fejlesztés megvalósuljon, hiszen Tolna sajnos igazán háttérbe szoruló megye a gazdasági életét tekintve. Ennek ellenére meggyőző tagságot tudhat maga mögött a vármegyei szervezet, amit tovább kell erősíteni.”

Az elnök kiemelte a VOSZ egyik legfontosabb szolgáltatását, a kedvező vállalkozói hitelek közvetítését, a Széchenyi Kártya Programot: „Az érdeklődés a konstrukció iránt továbbra is élénk. Az elmúlt években több ezer szerződött taggal bővült a vármegye, ami többmilliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett.” A szervezet idei tervei kapcsán a VOSZ 35 program országos rendezvénysorozatát, továbbá a rendszeres tájékoztatást és a párbeszéd fontosságát emelte ki.

Székesfehérvár, március 10.

„Mire fellélegeztünk a pandémia okozta csapás után, újabb probléma kezdett kibontakozni: az energiaválság, az orosz-ukrán háború okozta gazdasági- és energiakrízis, amelynek következtében egyre növekvő inflációval kellett megküzdeniük a gazdaság szereplőinek” – értékelte a helyzetet felszólalásában Lehner Zsolt, Székesfehérvár alpolgármestere, aki szerint a térség szereplői sikeresen kezelik a helyzetet. Hozzátette: az önkormányzat számára kiemelt jelentőséggel bírnak a vállalkozások, amelyek a jövőben is számíthatnak a partnerségre és a közös gondolkodásra.

„A VOSZ nagytekintélyű szervezet, amely rengeteget tesz az ország gazdaságáért és a vállalkozókért” – köszöntötte a 35 éves jubileum alkalmából az érdekképviseletet Simon László. A Fejér Vármegyei Kormányhivatal főispánja hozzátette: a térségben szerencsére nagyon jó az együttműködés a vállalkozók, a közigazgatás és az önkormányzat között, amely jelentős eredményeket hozott a vármegyének az elmúlt években, akár fejlesztésekről, akár pályázatokról volt szó. Ígéretet tett arra, hogy a Kormányablak munkatársai a jövőben is segíteni fogják a hozzájuk forduló vállalkozásokat a felmerülő kérdésekben.

Méltatta az együttműködés fontosságát az eseményen megtartott felszólalásával Kovács Tibor, a VOSZ Fejér vármegyei elnöke is, aki az elmúlt időszak gazdasági folyamatait „mozgalmasnak és nehéznek” nevezte. Az érdekképviselet új korszakot kezdett meg, amelyben a vármegyei elnök az együttműködés fontosságát hangsúlyozta: „A múlt tapasztalatait még sikeresebben kell hasznosítanunk a jövőben, miközben korábban nem látott kihívásokkal állunk szemben. A külső körülmények annyira megváltoztak, hogy a jövőben sokkal kevesebből kell sokkal többet kihozni” – érzékeltette a nehézségeket a vármegyei elnök. Beszédében kiemelte, hogy a vármegyei szervezet tagsága az elmúlt években dinamikusan bővült, a létszám mára meghaladja a 180-at.

(A fotó a székesfehérvári fórumon készült.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS