Üdvözli digitális partnere, a VOSZPort

Üdvözli digitális partnere, a VOSZPort
2023. 07. 04., 16:41

2023-ban is bővülnek a Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ) által a hazai vállalkozásoknak nyújtott szolgáltatások. Május végén startolt a VOSZPort, a kkv-szektor számára fejlesztett digitális vezérlőpult.

Az alkalmazás megálmodója, a VOSZ célul tűzte ki a 2023-as évre, hogy minden lehetőséggel és forrással segíti a hazai vállalkozások fejlődését és hatékonyságát. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 1,1 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével.

Olyan digitális alkalmazás mutatkozott be hazánk nagyobb városaiban, amely lényegesen leegyszerűsíti a hazai mikro-, kis-, és középvállalkozások mindennapjait, hatékonyabb munkafolyamatokat és gyorsabb fejlődést eredményez kiegészítő funkciói által. Ez a VOSZPort nevű digitális vezérlőpult.

A magyarországi vállalkozások digitális felkészültsége – például a digitális gazdaság és társadalom fejlettségét mérő mutató (DESI) szerint – évek óta stagnál. Erre a helyzetre kíván reagálni és megoldást kínálni a VOSZ.

A fennállásának 35. évfordulóját ünneplő szövetség maga is érdemi átalakuláson megy keresztül. „Az a célunk, hogy a lefektetett alapokra, a szervezetünkben lévő értékekre egy dinamikusabb, aktívabb szerepvállalást és új szolgáltatásokat építsünk” – fogalmazott Eppel János, a VOSZ elnöke.

VOSZPort: digitális kikötő vállalkozásoknak

A VOSZPort elsősorban a kkv-szektor napi működését és hosszútávú fejlődését segíti; az alkalmazás az internetes honlapon regisztrált tagoknak ingyenesen elérhető. Az első 1000 regisztrált vállalkozásnak ráadásul a vállalkozásvezetést és napi adminisztrációt egyszerűsítő és gyorsító szoftverekkel bővített alkalmazást is elérhetővé tesz a VOSZ. A bővített csomag – többek között – időpontfoglaló/e-dokumentumkezelést és e-aláírást, CRM–ügyfélkapcsolat-kezelést, online munkaidő nyilvántartást, számlázót és kkv-minősítő alkalmazást kínál.

„Az operatív folyamatokat segítő funkciókkal lehet számlázni, banki tranzakciókat kezelni, kiegészítőként egyebek között munkaügyi nyilvántartásra, e-aláírásra, szerződéskötésre is lehet használni. Mindemellett olyan szolgáltatások is elérhetőek, mint a partnerkezelő, a termékkezelő, a céginformáció, a kimutatáskészítő, a piactér és a tudástár” – hívta fel a figyelmet Barabás Tamás, a VOSZ társelnöke. – A szoftveren már két éve dolgozunk, hogy valóban szerves része lehessen a vállalatok életének, és minden olyan funkciót magába foglaljon, amely kézzelfoghatóan támogatja a cégek napi működését, céljait.”

A szoftverről további információkat a https://voszport.hu/ oldalon olvashatnak.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS