További partnereket keres a közös munkához a VOSZ

További partnereket keres a közös munkához a VOSZ
2024. 03. 22., 07:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei 2024-ben márciusban és áprilisban tartják éves rendes beszámoló taggyűléseiket, melyekkel egyidőben vállalkozói fórum és országos elnöki látogatásokra is sor kerül.

A fórumok célja, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon 5 éves új stratégiájának és cselekvési programjának eddigi eredményeiről, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek beszámoljanak 2023-ban végzett munkájukról.

A VOSZ Vas vármegyében is szorosan együttműködik az önkormányzatokkal

Szárnyas János,aVOSZ Vas vármegyei elnöke arról beszélt, hogy a vármegye önkormányzatai és vállalkozói több területen is együttműködnek, mint például a Prima Díj. Mint mondta, az elnökség 2024-ben is folytatja majd a vármegyeszékhelyen kívüli települések látogatását, amelyekhez reményei szerint a helyi polgármesterek is csatlakoznak. Bejelentette, hogy a VOSZ vármegyei szervezete néhány héten belül megnyitja önálló vállalkozásfejlesztési irodáját.

Dr. Nemény András, Szombathely polgármestere köszöntőjében azt mondta, a vállalkozók alapvetően közösségi emberek, akik pontosan tudják, mi az igazi felelősségvállalás. „Ez az az út, amikor valaki kitalál valamit, azt megvalósítja, majd eltartja saját magát és a családját, később más munkavállalókat és az ő családjukat is eltartja. Ez nagyon komoly felelősség, ezért a társadalmi felelősségvállalás a helyi közösségért, az országért itt kezdődik!” – méltatta a helyi vállalkozásokat.

A VOSZ Zala vármegyében is folytatja a közösségépítést

Bali Zoltán, Zalaegerszeg alpolgármestere az elmúlt 10 évre visszatekintve elmondta, hogy a VOSZ inspiráló közösség, az önkormányzat és a Szövetség kölcsönösen tanul a másiktól. A vállalkozásoktól is befolyó adóforintok elköltésekor szem előtt tartják, hogy Zalaegerszeg is csak akkor lehet sikeres, ha a vállalkozói és az itt élők hasonlóan sikeresek. A VOSZ tagvállalatai a gazdasági élet aktív szereplői, akik a saját tőkéjüket is kockáztatva fektettek be Zalaegerszeg jövőjébe. A gazdasági élet szereplőivel immár rendszeresen találkoznak, közösen gondolkodnak a megoldandó feladatokról. „A digitalizáció, a tőkefelhasználás, a munkaerőhiány terén számtalan kihívás áll előttünk a következő években, sok mindent tanul az önkormányzat a vállalkozóktól. Ők pedig az önkormányzattól kaphatnak részletes információkat, ami a munkájukat segíti” – fogalmazott Bali Zoltán.

Balogh Ádám, a VOSZ Zala Vármegyei Szervezetének elnöke tájékoztatott a tavalyi év munkájáról, amely 2023. januárjában gazdasági kerekasztal-beszélgetéssel kezdődött a vármegye meghatározó szereplőinek részvételével – ennek idén is lesz folytatása térségi gazdasági fórumokkal kiegészítve. A vármegyei elnök aláhúzta: párbeszéd nélkül nem lehet problémákat megoldani, a panaszáradat nem elég, konkrét megoldási javaslatokat kell tenni, amelyeket a VOSZ helyi szervezete, szükség esetén a központ bevonásával, a döntéshozók elé tár. Az idei tervekben szerepel a vármegyei VOSZ-főiroda megnyitása Zalaegerszeg központjában, várhatóan június elején. Folytatódnak a céglátogatások, 30-40 fős csoportokban a tapasztalatcserék a közösségépítést erősítve. A Heves vármegyei VOSZ-szervezet tapasztalatait átvéve Zalában is elindítják a VOSZ Páholyt neves gazdasági és kulturális szereplők pódiumbeszélgetésével. Balogh Ádám bejelentette, hogy október 19-én Zalaegerszegen rendezik meg a Prima Gálát, amely az év egyik meghatározó társadalmi eseménye lesz a vármegyében. Már most várják a jelöléseket, hogy kiket javasolnak Prima Díjra, illetve az Év Vállalkozója Díjra.

„Forródróttal” segíti a vállalkozók munkáját a VOSZ Veszprém vármegyében

Porga Gyula, Veszprém polgármestere köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy egy közösség akkor tud nagyokat álmodni, ha nemcsak a lába elé néz, hanem sokkal nagyobb távlatokban tervez. Jó példa erre, amikor belekezdtek a „Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa” programba, amelynek sikere nagyban köszönhető a helyi vállalkozóknak is. „Mozgalmas év van mögöttünk, sok fejlesztést fejeztünk be, a munkát ugyanilyen lendülettel folytatjuk. Változatlanul az a cél, hogy Veszprém csak olyan beruházásokba kezdjen, amelyeket stabilan, sikeresen tud végrehajtani, és azoknak hosszú távú haszna lesz. Ehhez bátorság kell, és nem csak az önkormányzat, hanem az üzleti lehetőségeket észrevevő bátor vállalkozók részéről is. Kölcsönös bizalom és közösségépítés nélkül ez nem megy. Nem lesz könnyű év 2024., de nyitottsággal és a vállalkozókkal folytatott párbeszéddel az idei feladatokat is sikeresen megoldjuk” – mondta Porga Gyula.

Gazsi Attila, a VOSZ országos elnökhelyettese, a Veszprém Vármegyei Szervezet elnöke beszámolójában külön kiemelte, hogy a tavalyi rengeteg munka és sok rendezvény között a vármegye és a VOSZ egyik legrangosabb eseménye a Prima Díjátadó gála volt. A hagyományt természetesen idén is folytatják, a gálát november 8-án rendezik majd meg. A vállalkozók megbecsülése az elmúlt években sokat változott, szerencsére pozitívan, de változatlanul fontos, hogy minél többen megismerjék és elismerjék az egyáltalán nem könnyű vállalkozói létet. Ehhez még több energiát kell fektetni a marketingmunkába, a kommunikációba. A VOSZ egy év alatt látványosan fejlődött ezen a téren, Magyarországon egyre többen tudnak érdekvédelmi munkájáról, az együttműködés fontosságáról. A VOSZ helyben és országosan is partnerséget kínál azoknak, akik szerepet vállalnak a közös építkezésben. „Az a cél, hogy minden vállalkozó megértse a bonyolult folyamatokat is, ezért április 25-én például a VOSZ Veszprémben, a Pannon Egyetemen konferenciát szervez az ESG-ről” – mondta az elnökhelyettes -vármegyei elnök.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS