További partnereket keres a közös munkához a VOSZ

További partnereket keres a közös munkához a VOSZ
2024. 03. 22., 07:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei 2024-ben márciusban és áprilisban tartják éves rendes beszámoló taggyűléseiket, melyekkel egyidőben vállalkozói fórum és országos elnöki látogatásokra is sor kerül.

A fórumok célja, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon 5 éves új stratégiájának és cselekvési programjának eddigi eredményeiről, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek beszámoljanak 2023-ban végzett munkájukról.

A VOSZ Vas vármegyében is szorosan együttműködik az önkormányzatokkal

Szárnyas János,aVOSZ Vas vármegyei elnöke arról beszélt, hogy a vármegye önkormányzatai és vállalkozói több területen is együttműködnek, mint például a Prima Díj. Mint mondta, az elnökség 2024-ben is folytatja majd a vármegyeszékhelyen kívüli települések látogatását, amelyekhez reményei szerint a helyi polgármesterek is csatlakoznak. Bejelentette, hogy a VOSZ vármegyei szervezete néhány héten belül megnyitja önálló vállalkozásfejlesztési irodáját.

Dr. Nemény András, Szombathely polgármestere köszöntőjében azt mondta, a vállalkozók alapvetően közösségi emberek, akik pontosan tudják, mi az igazi felelősségvállalás. „Ez az az út, amikor valaki kitalál valamit, azt megvalósítja, majd eltartja saját magát és a családját, később más munkavállalókat és az ő családjukat is eltartja. Ez nagyon komoly felelősség, ezért a társadalmi felelősségvállalás a helyi közösségért, az országért itt kezdődik!” – méltatta a helyi vállalkozásokat.

A VOSZ Zala vármegyében is folytatja a közösségépítést

Bali Zoltán, Zalaegerszeg alpolgármestere az elmúlt 10 évre visszatekintve elmondta, hogy a VOSZ inspiráló közösség, az önkormányzat és a Szövetség kölcsönösen tanul a másiktól. A vállalkozásoktól is befolyó adóforintok elköltésekor szem előtt tartják, hogy Zalaegerszeg is csak akkor lehet sikeres, ha a vállalkozói és az itt élők hasonlóan sikeresek. A VOSZ tagvállalatai a gazdasági élet aktív szereplői, akik a saját tőkéjüket is kockáztatva fektettek be Zalaegerszeg jövőjébe. A gazdasági élet szereplőivel immár rendszeresen találkoznak, közösen gondolkodnak a megoldandó feladatokról. „A digitalizáció, a tőkefelhasználás, a munkaerőhiány terén számtalan kihívás áll előttünk a következő években, sok mindent tanul az önkormányzat a vállalkozóktól. Ők pedig az önkormányzattól kaphatnak részletes információkat, ami a munkájukat segíti” – fogalmazott Bali Zoltán.

Balogh Ádám, a VOSZ Zala Vármegyei Szervezetének elnöke tájékoztatott a tavalyi év munkájáról, amely 2023. januárjában gazdasági kerekasztal-beszélgetéssel kezdődött a vármegye meghatározó szereplőinek részvételével – ennek idén is lesz folytatása térségi gazdasági fórumokkal kiegészítve. A vármegyei elnök aláhúzta: párbeszéd nélkül nem lehet problémákat megoldani, a panaszáradat nem elég, konkrét megoldási javaslatokat kell tenni, amelyeket a VOSZ helyi szervezete, szükség esetén a központ bevonásával, a döntéshozók elé tár. Az idei tervekben szerepel a vármegyei VOSZ-főiroda megnyitása Zalaegerszeg központjában, várhatóan június elején. Folytatódnak a céglátogatások, 30-40 fős csoportokban a tapasztalatcserék a közösségépítést erősítve. A Heves vármegyei VOSZ-szervezet tapasztalatait átvéve Zalában is elindítják a VOSZ Páholyt neves gazdasági és kulturális szereplők pódiumbeszélgetésével. Balogh Ádám bejelentette, hogy október 19-én Zalaegerszegen rendezik meg a Prima Gálát, amely az év egyik meghatározó társadalmi eseménye lesz a vármegyében. Már most várják a jelöléseket, hogy kiket javasolnak Prima Díjra, illetve az Év Vállalkozója Díjra.

„Forródróttal” segíti a vállalkozók munkáját a VOSZ Veszprém vármegyében

Porga Gyula, Veszprém polgármestere köszöntőjében úgy fogalmazott, hogy egy közösség akkor tud nagyokat álmodni, ha nemcsak a lába elé néz, hanem sokkal nagyobb távlatokban tervez. Jó példa erre, amikor belekezdtek a „Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa” programba, amelynek sikere nagyban köszönhető a helyi vállalkozóknak is. „Mozgalmas év van mögöttünk, sok fejlesztést fejeztünk be, a munkát ugyanilyen lendülettel folytatjuk. Változatlanul az a cél, hogy Veszprém csak olyan beruházásokba kezdjen, amelyeket stabilan, sikeresen tud végrehajtani, és azoknak hosszú távú haszna lesz. Ehhez bátorság kell, és nem csak az önkormányzat, hanem az üzleti lehetőségeket észrevevő bátor vállalkozók részéről is. Kölcsönös bizalom és közösségépítés nélkül ez nem megy. Nem lesz könnyű év 2024., de nyitottsággal és a vállalkozókkal folytatott párbeszéddel az idei feladatokat is sikeresen megoldjuk” – mondta Porga Gyula.

Gazsi Attila, a VOSZ országos elnökhelyettese, a Veszprém Vármegyei Szervezet elnöke beszámolójában külön kiemelte, hogy a tavalyi rengeteg munka és sok rendezvény között a vármegye és a VOSZ egyik legrangosabb eseménye a Prima Díjátadó gála volt. A hagyományt természetesen idén is folytatják, a gálát november 8-án rendezik majd meg. A vállalkozók megbecsülése az elmúlt években sokat változott, szerencsére pozitívan, de változatlanul fontos, hogy minél többen megismerjék és elismerjék az egyáltalán nem könnyű vállalkozói létet. Ehhez még több energiát kell fektetni a marketingmunkába, a kommunikációba. A VOSZ egy év alatt látványosan fejlődött ezen a téren, Magyarországon egyre többen tudnak érdekvédelmi munkájáról, az együttműködés fontosságáról. A VOSZ helyben és országosan is partnerséget kínál azoknak, akik szerepet vállalnak a közös építkezésben. „Az a cél, hogy minden vállalkozó megértse a bonyolult folyamatokat is, ezért április 25-én például a VOSZ Veszprémben, a Pannon Egyetemen konferenciát szervez az ESG-ről” – mondta az elnökhelyettes -vármegyei elnök.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS