A Török Kft. névadó tulajdonosának a vállalkozásról a kitartás és a becsületesség jut eszébe. Török István lánya és fia ma már a cég menedzsmentjének a tagja. A 75 éves szakembert a VOSZ országos Év Vállalkozója Díjjal tüntette ki 2023-ban.
A szénacél, rozsdamentes acél, valamint alumínium félkész- és késztermékek előállításával foglalkozó kaposvári székhelyű Török Kft. 90 százalékban exportra, elsősorban Németországba és Hollandiába szállítja termékeit.
Török István büszke arra, hogy a ma már 120 munkavállalója közül néhányan a cég 1991-es alapítása óta tagja a munkahelyi közösségnek. – Ami a legfontosabb: az elmúlt 33 év alatt tőlem soha senki nem ment haza fizetés nélkül – mondja.
Annak idején egy kis, 60 négyzetméteres műhelyben kezdtek dolgozni, ezt mára megtízszerezték, nemrégiben pedig ezer négyzetméteres gyártócsarnokot építettek mintegy félmilliárd forintos beruházással.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Somogy Vármegyei Szervezete tavaly országos Év Vállalkozója Díjra javasolta a vállalkozót.
– Örülök, hogy észrevették a cégünket. Az elismerés főként a családomé és a kollégáké, és csak utánuk jövök én – mondja Török István, aki szerint lehet sokféleképpen meghatározni az üzleti és vállalkozói sikeresség okát, azonban határozott véleménye, hogy a támogató családé a legfontosabb szerep.
Bár sok családi vállalkozásnál jelentős probléma a generációváltás, Török István szerencsésnek mondhatja magát, hiszen mindkét gyermeke, lánya és fia is csatlakozott a céghez, ma már ügyvezetőként vesznek részt a munkában.
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.