Többségi tulajdont szerzett az Otthon Centrum Holding Kft. az Open House cégcsoportban

2022. 11. 18., 19:17

Az Otthon Centrum Holding Kft. többségi tulajdont szerzett az ingatlan- és hitelközvetítéssel foglalkozó Open House cégcsoportban – közölte az Otthon Centrum pénteken.

Az adásvétel értékét nem hozták nyilvánosságra. Az átruházási szerződés értelmében az Otthon Centrum Holding Kft. az Open House Cégcsoport 80 százalékos üzletrészét szerezte meg.

Kosztolánczy György, az Otthon Centrum vezérigazgatója jelezte: a megállapodás kiszélesíti az együttműködés lehetőségeit az ingatlanközvetítői piacon, ami további franchise irodák nyitását, illetve a hitelközvetítés korábbi intenzitását kívánja elősegíteni. Hozzátette, a Gazdasági Versenyhivatal határozata szerint az összefonódás nem csökkenti jelentős mértékben a versenyt az érintett szektorban.

Molnár Szabolcs, az Open House alapítója a közleményben ismertette: továbbra is ők felelnek az operatív irányításért, és a jövőben is az Open House Brand alatt működnek tovább.

A 2000-ben alapított Otthon Centrum 198 irodával és teljes országos lefedettséggel rendelkező ingatlanközvetítő hálózat. Az Otthon Centrum a Biggeorge Holding része, amelynek tagjai egyebek között az ingatlanfejlesztés, ingatlan alapkezelés és az ingatlanfinanszírozás területén tevékenykednek.

A Budapesti Értéktőzsde honlapján közzétett konszolidált üzleti jelentése szerint az Otthon Centrum értékesíti nettó árbevétele 2021-ben 6,2 milliárd forint, egy évvel korábban 4,5 milliárd forint volt. Adózott eredménye 2021-ben 755 millió forintot, 2020-ban 500 millió forintot tett ki.

Az Open House cégcsoport a honlapján elérhető tájékoztatás szerint elsősorban ingatlanközvetítői franchise hálózatával, az Openhouse Ingatlan- és Pénzügyi Közvetítő Hálózattal vált országosan ismertté. Több tucat ingatlanirodával és csaknem 200 emberből álló értékesítői gárdával rendelkezik. Az ingatlanközvetítés mellett az ingatlan vásárláshoz kapcsolódó finanszírozásban is segítséget nyújtanak ügyfeleiknek. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS