Az idén 35 éves jubileumát ünneplő Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének vármegyei szervezetei márciusban tartják éves rendes beszámoló taggyűléseiket. A vállalkozói érdekképviselet a gyűlések előtt fórumokat tart.
„Nincs könnyű helyzetben a gazdaság, hiszen a háború a szomszédban gazdasági kiszámíthatatlanságot hoz. Ez egy nagyon rossz időszak” – szögezte le beszédében Berkó Attila, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal főispánja. Hozzátette: ennek ellenére a térség gazdasága fejlődik, amelyben nagyon sok tényező játszik szerepet, ezek közül az egyik kiemelt, a VOSZ érdekképviseleti tevékenysége.
„A vállalkozók tavaly 7,3 milliárd forintnyi iparűzési adóval járultak hozzá Szolnok működéséhez” – mondta Györfi Mihály, Szolnok alpolgármestere. Mint kifejtette: a gazdasági nehézségek miatt a város feszes költségvetést fogadott el, igyekszik jól felhasználni a forrásokat. Ebben számít a város a vállalkozásokra is” – tette hozzá.
„A vármegyében meghatározóak a kft.-k, a kereskedelem döntő jelentőségű szektor, a cégek árbevételét tekintve több mint 16 százalékos növekedést tapasztalhattunk” – értékelte a térség helyzetét és a tavalyi évet a vállalkozások szempontjából Lits József, a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei elnöke (a nagy fotón). Kijelentette: „Az elmúlt években több ezer szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez több tízmilliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett.”
A VOSZ elmúlt harmincöt éve nem csak azt bizonyítja, hogy a szervezet időtálló, hanem azt is, hogy válságálló – mondta az eseményen Takács Árpád, a Békés Vármegyei Kormányhivatal főispánja, aki gratulált az érdekképviselet jubileumi fennállásához. A foglalkoztatásra, mint a gazdaság egyik fő mutatójára fókuszáló felszólalásában kifejtette: a pandémia ideiglenesen jelentős munkanélküliséget hozott, amelyet ugyanakkor azóta sikerült ledolgozni a gazdaságpolitikai intézkedések, a munkaerő-támogatások segítségével. Ez a vállalkozókkal együttműködésben valósulhatott meg – tette hozzá.
Nagy Mihály László, a VOSZ Békés Vármegyei elnöke beszédében kiemelte a VOSZ egyik legfontosabb szolgáltatását, az olcsó vállalkozói hitelek közvetítését, az ehhez kapcsolódó tanácsadást. Kijelentette: „Az érdeklődés a konstrukció iránt a járvány időszakában nagyon komoly mértékben megnőtt. Az elmúlt évben több száz szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez több mint nyolcmilliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett.”
A szervezet idei tervei kapcsán a vármegyei elnök a VOSZ 35 program országos rendezvénysorozatát, továbbá a rendszeres tájékoztatást és a párbeszéd fontosságát emelte ki. A vármegyei aktivitások és az országos programok erősítik egymást, intenzív jelenléthez és növekvő befolyáshoz vezetnek a vállalkozások és a versenygazdaság fejlődése érdekében.
„Köszönettel tartozunk a 35 éves VOSZ-nak és tagságának az önkormányzat nevében” – mondta köszöntőbeszédében Szeged gazdasági alpolgármestere, Kovács Tamás. Mint kifejtette: a szervezet évtizedek óta függetlenül és objektíven képviseli a vállalkozásokat. Hozzátette: „A gazdasági helyzet nehéz, a megtakarításokat, és sajnos a megélhetést veszélyezteti az infláció és az energiahelyzet. A város célja azonban továbbra is a vállalkozások, a modern, tudásalapú gazdaság helyi fejlesztése, amelyben nagy szerepet játszik az egyetem által biztosított képzés is” – szögezte le.
Sípos Tamás, a VOSZ Csongrád-Csanád vármegyei elnöke a rendezvényen megtartott beszédében kiemelte a VOSZ egyik legfontosabb szolgáltatását, az olcsó vállalkozói hitelek közvetítését, az ehhez kapcsolódó tanácsadást. Kijelentette: „Az érdeklődés a konstrukció iránt továbbra is élénk. Az elmúlt évben több ezer szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez többmilliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett”.
(A fotó a békéscsabai rendezvényen készült)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.