Szabolcsban, Fejérben és Bácsban köszöntötte a VOSZ a vármegye Prima díjasait és az Év Vállalkozóit

Szabolcsban, Fejérben és Bácsban köszöntötte a VOSZ a vármegye Prima díjasait és az Év Vállalkozóit
2024. 11. 23., 17:23

Kecskeméten, Székesfehérváron és Nyíregyházán folytatódott a VOSZ Prima Díj és Év Vállalkozója díjátadó gálasorozata pénteken.

Ők lettek a Prima dijasok Bács-Kiskun vármegyében 2024-ben

19. alkalommal adták át a vármegyei Prima díjakat, és a sikeres vállalkozókat is elismerték november 22-én a kecskeméti Sheratonban rendezett ünnepségen. 

A Prima elismerést a kunszentmiklósi Tóth Péter Lóránt versvándor, Ulrich Gábor kecskeméti képzőművész és Suba Róbert kiskőrösi paralimpiai kajakozó nyerte. A Prima Közönségdíjat a Félegyházi Táncszínház, a Prima Különdíjat dr. Berta Balázs, a kecskeméti Invazív Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosa kapta.

Az Év nagyvállalata országos elismerést 2024-ben a Kecskeméti Konzerv Kft. kapja, a díjat az ügyvezető-tulajdonos, Kovács János veheti majd át decemberben Budapesten a Művészetek Palotájában. A vármegyei Év Vendéglátója díjjal a kecskeméti Héjja János Lászlót, Peki Restaurant Kft. ügyvezető-tulajdonosát tüntették ki. Az Év Borászata 2024-ben a borotai Koch Borászat Kft. lett, az ügyvezető-tulajdonos: Koch Csaba.

A VOSZ által alapított Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért járó díjat 2024-ben dr. Gyenes Vilmos csecsemő- és gyermekkardiológus főorvos érdemelte ki évtizedek óta, karitatív módon árva és rászoruló gyermekek körében végzett szűrővizsgálatok szervezéséért és gyógyító tevékenységéért.

Ők kapták az idei elismeréseket Székesfehérváron

A Hotel Mercure Magyar Király rendezvényterme adott otthont az idei, 18. Fejér Vármegyei Prima, valamint az Év Vállalkozója díjátadó gálának Székesfehérváron. Megemlékezések, köszöntők és látványos előadások keretében vehették át az elismeréseket a díjazottak.

A vármegyei Év Vállalkozója díjban négy kiemelkedő üzletember részesült, akik mindannyian hozzájárulnak a vármegye gazdasági fejlődéséhez. A díjat Csapó Tibor, az Alba RÓ-RA Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Horváth Gábor, a Minőségiablak Kft. vezetője, Pfiffer János, a Pfiffer Bútor Mór Kft. alapítója és Virág József, a Fagitex-V Kft. ügyvezetője kapta. A társadalmi szerepvállalás fontosságát a 2019-ben létrehozott Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díj hivatott hangsúlyozni, amelyet idén Orosz Ágoston, a Ciszterci Szent István Gimnázium igazgatója vehetett át.

Prima díjat kapott Magyar tudomány kategóriában dr. Gruiz Andrea gyermekorvos, Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Karának dékánja, Magyar sport kategóriában Janota Zoltán 19-szeres Ironman és sportedző, valamint Magyar tudomány kategóriában. dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye kiválóságait díjazta a VOSZ

Tizennyolcadik alkalommal adták át a Prima és Év vállalkozója elismeréseket Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében november 22-én Nyíregyházán, a vármegyeházán tartott gálán.

A vármegye Prima díjasai 2024-ben:

Magyar Képző-és Iparművészet: Csutkai Csaba,

Magyar Ismeretterjesztés és Média: Nyéki Zsolt,

Magyar Zeneművészet: Kazár Tíciána,

Prima Különdíj: Kujbusné dr. Mecsei Éva.

Az Év vállalkozói 2024-ben: 

Az Év Üzletfejlesztési vezetője: Fodor Zsuzsanna, Bery Baby Kft.,

Az Év Fémmegmunkáló Vállalkozása: Papik Fém Kft.,

Az Év Építőipari Vállalkozása: Anico Készházak Kft.,

Az Év Fémfelületkezelő Vállalkozása: K-Kettő 2001 Felületkezelő Kft.,

Az Év Informatikai Vállalkozása: Karádi Rendszerház Informatikai Kft.

A Prima Primissima Gála előtt Budapesten veheti majd át az országos Év Vállalkozója díjat Lakatos Tibor, a Vela Kft. ügyvezető tulajdonosa december 6-án.

(A keol.hu felvétele a kecskeméti gálán készült.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS