Három vármegyében folytatódott pénteken a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Prima gálasorozata.
Gála Veszprémben: az igazi érték a szellemi kincsekben rejlik
A 2024-es Veszprém vármegyei Év Vállalkozója és Prima Díjátadó Gálát a Pannon Egyetem aulájában rendezték meg november 8-án.
A Vármegyei Év Vállalkozója Díjat Reisinger Győző, a Locargo Kft. ügyvezető igazgatója, Pápai Enikő, az „Enikővel mentesen” pékség, delikát kisbolt és fagyizó tulajdonosa, Mogyorósi Tamás, az Alap Inspektor Kft. ügyvezető igazgatója és Horváth Márta, a Készenlét Zrt. tulajdonosa kapta. Külön kiemelték Fazekas Bálintot, a Vöröskő Kft. ügyvezető igazgatóját, aki Veszprém vármegyét képviselve veheti majd át az Országos Év Vállalkozója elismerést a VOSZ elnökségétől december 6-án Budapesten, a Művészetek Palotájában megrendezésre kerülő Vállalkozók Napján.
Az idei Prima Díjasok:
Magyar Tudomány kategóriában Dr. Bujdosó László, a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházfőorvosa.
Magyar Ismeretterjesztés és Média kategóriában Somody Zsuzsanna televíziós szerkesztő, médiapedagógus, a Veszprém Televízió kereskedelmi vezetője.
Magyar Oktatás és Köznevelés kategóriában Mozsdényi György, a Csermák Antal Alapfokú Művészeti Iskola nagybőgőtanára, a Mendelssohn Kamarazenekar alapító tagja, a Nyírettyű Népzenei Együttes nagybőgőse.
A közösségért dolgozókat ünnepelték Tolnában
A 2024-es Tolna Vármegyei Év Vállalkozója és Prima Díjátadó Gála ismét összehozta a vármegye gazdasági és kulturális életének meghatározó szereplőit Szekszárdon, a Babits Mihály Kulturális Központ ünnepi estjén november 8-án.
Idén ifjabb Szabó Ferenc nyerte el az Országos Év Vállalkozója Díjat. A Tolna Vármegyei Év Vállalkozója díjat olyan elismert szakemberek kapták, mint Hencsik Ildikó, Mátrai Ingrid és Mátrai Lívia, Vadász Katalin, Dusa Nándor Márk, Horváth István, Rónai Gábor, Szászy Zsolt és Tamás István. A közösségépítő szerepért szintén elismerés járt: dr. Horváth Kálmán, Tolna Vármegye főispánja Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjban részesült.
Az est legjobban várt része a Prima díjak átadása volt. Kindl Gábor televíziós- és filmes szakembert Magyar Ismeretterjesztés és Média kategóriában, Horváth Tibor kékfestő népi iparművészt Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában, Pupp Noémi olimpiai és világbajnok bronzérmes kajakozót Magyar Sport kategóriában ismerték el. A közönségdíjas a tamási Pántlika Néptánc Együttes lett, míg a Prima Különdíjat dr. Ganczer Péter ortopéd-traumatológus kapta.
Átadták Győr-Moson-Sopron 2024-es Prima és vállalkozói díjait
Négy kiváló vállalkozást és négy szakember munkáját is elismerték a győri zsinagógában tartott gálán november 8-án.
A díjátadó a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Év vállalkozóinak kihirdetésével kezdődött. Elismerésben részesült:
Hirschler László, a Hirschler Automotive Glas Kft. tulajdonos-ügyvezetője, Kovács-Csomor Zsolt és Házi Sándor, a Pannon-Mag-Agrár Kft. tulajdonos-ügyvezetői, Kristóf Judit, az AT-JU Pack Cargo Kft. tulajdonos-ügyvezetője. Az Országos Év Vállalkozója Díjakat hagyományosan a Vállalkozók Napján adják át decemberben Budapesten. A Győr-Moson-Sopron vármegyei kitüntetettek Sámoly András és Boda Gábor, a MÉH Zrt. cégvezetői.
Vármegyei Prima Díjasok
Magyar Színház és Táncművészet kategóriában dr. Mrekva Tibor, az Óvári Gazdász Néptáncegyüttes művészeti vezetője,
Magyar Tudomány kategóriában dr. Szepesváry Zsolt Jenő, a Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház urológiai osztályvezető főorvosa, a Széchenyi István Egyetem Egészség és Sporttudományi Karának fejlesztési dékánhelyettese,
Magyar Sport kategóriában Vanyus Attila, a Győri Audi ETO KC női kézilabda klub örökös tiszteletbeli elnöke, a klub gazdasági társaságának társügyvezetője.
A Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat idén dr. Horváth Szabolcs, a NAV Győr-Moson-Sopron Vármegyei Adó- és Vámigazgatóságának vezetője érdemelte ki.
(Molcsányi Máté fotója a győri rendezvényen készült.)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.