A gazdaságra és a munkaadókra nézve a legnagyobb problémát az alapanyaghiány és az elszálló energiaárak jelentik.
Ha a rövid időn belül leállnak a harcok, és elkezdődnek a béketárgyalások, akkor elindulhat egy normalizációs folyamat. Ám ha elhúzódik a háború, és az év nagy részére rányomja a bélyegét, annak beláthatatlan következményei lehetnek – mondta a Világgazdaságnak Perlusz László, a Vállalkozások és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) főtitkára. A gazdaságra és a munkaadókra nézve szerinte a legnagyobb problémát az alapanyaghiány és az elszálló energiaárak jelentik. Emlékeztetett arra, hogy már a háború előtt is az öt-hatszorosára emelkedett a gáz ára, miközben alapanyag- és alkatrészhiány sújtotta a gazdaságot. Ha gyorsan megoldódik a helyzet, akkor is meglesznek a hatásai, mivel fékezni fogja a növekedést és rontja a cégek kilátásait, de akkor talán egy konszolidációval ezt az évet még vissza lehet hozni, hogy ne legyen belőle gazdasági visszaesés.
A vállalatok nem tudnak minden pluszköltséget megjeleníteni az áraikban, emiatt van már olyan cég, amely úgy döntött, hogy ilyen költségek mellett inkább leáll, és nem folytatja a termelést – mondta el Perlusz László, aki megerősítette: nem kezdtek elbocsátásokba a cégek, a munkaerőpiac továbbra is feszes, amit az is mutat, hogy képes felszívni az Ukrajnából érkező menekülteket is.
A szervezők célja, hogy összehozzák a kenyér szerelmeseit, hogy kicserélhessék tapasztalataikat, hogy visszaemeljék a köztudatba az igazi kenyérsütés fogalmát, készítésének változatait, eredeti ízeit.
Az Európai Unión belül francia vezetéssel, tizenkét ország részvételével nukleáris koalíció alakult, amely Brüsszelben ülésezett az energiaminiszterek tanácsának ülését megelőzően.