Pécsen és Szekszárdon tájékoztattak a VOSZ stratégiai terveiről

Pécsen és Szekszárdon tájékoztattak a VOSZ stratégiai terveiről
2024. 04. 11., 10:10

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei 2024-ben márciusban és áprilisban tartják éves rendes beszámoló taggyűléseiket, amelyekkel egyidőben vállalkozói fórumot rendeznek.

A magyar gazdaság helyzete, kilátásai és a VOSZ programja volt napirenden a szövetség vállalkozói fórumán Pécsen és Szekszárdon április 10-én. Az aktív szerepvállalás a fenntartható gazdaság kialakításában, a növekedés beindítása, a vállalkozói aktivitás fokozása és egy korszerű, hatékony vállalkozásfejlesztési rendszer kialakítása a legfontosabb feladat.

Együttműködési megállapodást írt alá a VOSZ a Pécsi Tudományegyetemmel

Horváth László, a VOSZ Baranya vármegyei elnöke méltatta a nehéz időkben is kitartó vállalkozásokat. „Amikor sikeres vállalkozásról beszélünk, nemcsak a tulajdonosról vagy a vezetésről érdemes említést tennünk, hanem arról a széles munkavállalói körről, akiknek közvetlen családja is számít vállalkozásaink sikerére. Ugyanis egy vállalkozás a munkavállalóin keresztül több család megélhetéséért is felelősséget vállal, amely olyan erő, ami túlmutat a hétköznapi üzletmenetet érintő problémákon vagy akár sikereken” – mondta.

Ádám Imre, a VOSZ elnökhelyettese ismertette a VOSZ hármas célját: a vállalkozások fejlesztését, a vállalkozói érdekvédelmet, valamint a társadalmi szerepvállalást, ami egyfajta kulturális misszió. Emlékeztetett a tavaly indult VOSZ Barométer kutatásra, amely szerint jelenleg a legnagyobb probléma a vállalkozások számára az infláció, a gazdasági kiszámíthatatlanság, valamint a jelentősen csökkenő vásárlóerő. A hazai foglalkoztatással kapcsolatban elmondta, hogy az uniós átlag feletti Magyarországon foglalkoztatása a nők és a férfiak között is.

Szekszárdon idén már az ezredik Tolna vármegyei VOSZ-tagvállalkozást köszöntenék

Dr. Fajszi Lajos, a VOSZ Tolna Vármegyei Szervezetének elnöke beszámolójában reményét fejezte ki, hogy a jövőben folytatódik a tendencia, és több vállalkozás alakul, mint amennyi megszűnik. Minden remény megvan arra is, hogy a régió a következő években kiemelt befektetési terület lesz, így az építőipar is újra fellendülhet, amiben a Paks II. beruházásnak nagy szerepe lesz. A vármegyei taglétszám jelenleg 700, tavaly 30 százalékkal nőtt a VOSZ-tagok száma, ha ezt a tempót tartani tudják, akkor év végére elérhetik az ezres létszámot. A vármegyei elnök örülne, ha a 2024-es, immár 19. Prima Gálán november 8-án a díjazottak mellett köszönthetnék az 1000. tagvállalkozást is. Idén januárban megnyitották az új VOSZ-irodát Szekszárdon, a vállalkozók folyamatosan jönnek konzultálni, szoros velük a kapcsolat. A Széchenyi Kártya Program igazi sikerprogram, az idei első negyedévben 4,5 milliárd forint hitelkérelem érkezett, 48 órán belül továbbítják a hiteligényt a bankoknak. Májusban egy vállalkozásfejlesztési tanácsadó is segíti a munkát – jelentette be dr. Fajszi Lajos.

Ádám Imre, a VOSZ elnökhelyettese bejelentette: idén nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a vállalkozók minél nagyobb számban legyenek tisztában az ESG-vel kapcsolatos feladatokkal, mert jelenleg a kkv-k 88 százaléka nem is hallott róla. Az edukálás első jelentős állomása a VOSZFESZT ESG-tematikájú rendezvénye lesz április 25-én Veszprémben a Pannon Egyetemen.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS