Prima és vállalkozói díjakat adtak át Szolnokon és Tatabányán

Prima és vállalkozói díjakat adtak át Szolnokon és Tatabányán
2023. 09. 17., 18:17

Nagyszabású ünnepségen köszöntötték Jász-Nagykun-Szolnok és Komárom-Esztergom vármegye legkiválóbbjait a VOSZ Prima gáláján.

Idén immár 19. alkalommal rendezték meg a Területi Prima Gálát Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében. Szombat este öt kimagasló teljesítményt nyújtó kiválóság vehetett át rangos díjat a szolnoki Szigligeti Színházban.

A Prima Primissima díjat Demján Sándor üzletember 2003-ban alapította a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) támogatásával. ez 2005-től egészült ki a Területi Prima Díjakkal. A díjat a civil szféra javaslata és lakossági szavazatok alapján szakmai grémium értékelésével támogatva ítélik oda a legkiválóbbaknak – írja a Szoljon.hu.

Dr. Lits József, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége vármegyei elnöke köszöntőjében arról beszélt, hogy a koronavírus-járvány okozta károk után sem lett könnyebb az elmúlt évben a vállalkozók helyzete, növekvő költségekkel, megugró energiaárakkal, egyes területeken nyersanyaghiánnyal, munkaerő-hiánnyal, vagy éppen visszaeső megrendelésekkel kellett, kell szembe nézniük.

Prima Díjban 2023-ban is három kiválóság részesült: Józsa Béla építész, Gonda István fazekas mester és dr. Tóth Tibor szociálpolitikus. Idén közönségdíjban részesült Rimóczi Ágnes, az Új Néplap és a Szoljon.hu újságírója. Különdíjat vehetett át Vámosi Antal könnyűbúvár. 

A rendezvényen hagyományosan tíz vállalkozói díjat is átadtak (a vezető fotón).

Az év viseletkészítő mestere Tajti Erzsébet, az év természetvédelmi őre Kiss Ferenc, az év kereskedője Urbán Katalin, az év benzinkút üzemeltetője Jánosi Zoltán, az év autófényező mestere Turi István, az év független filmkészítője Ljasuk Dimitry, az év katonai oktatója dr. Dunai Pál alezredes, az év ejtőernyős katonája Szabó Norbert hadnagy, az év híradós katonája Tőtős Lehel főhadnagy, az év rendőre Egedi István rendőr ezredes vehette át az elismerést.

Gálaest Komárom-Esztergom vármegyében

18. alkalommal tartotta meg a Prima Díjátadó gálát a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Komárom-Esztergom Vármegyei Szervezete. Az ünnepséget a tatabányai Jászai Mari Színházban rendezték szeptember 15-én – írja a kemma.hu.

Az Év vármegyei vállalkozója díjat kapta:

  • Vámosi Gábor, a Cornmill Kft. tulajdonosa
  • Gál István, a GI-GA Farm Kft. tulajdonosa
  • Hajduné Farkas Erika ügyvezető, a Hajdu Fuvarozási Kft.  tulajdonosa
  • Vincze Attila, a Hartmann Kft. ügyvezetője
  • Straubinger Zoltán, az Izlandi Lovas Kávéfutár Kft. tulajdonosa
  • Sasvári Béla, a Sasvári Kft. tulajdonosa
  • Fülöp Rózsa és Fülöp Csilla, a Gemini HR Kft. tulajdonosai
  • Zink Ferenc Róbert, a Zafír Mérnök Tanácsadó Kft. tulajdonosa
  • Bagó László, a ZEBRA Neo 2014 Kft. tulajdonosa
  • Ányos Vince, a Zöld Út Kft. tulajdonosa

Az Országos Vállalkozók Napján, december 1-jén, Budapesten, a Művészetek Palotájában Honosiné Máhr Ágnes, a Ho-Máhr Transz Kft. tulajdonosa is átveheti majd az Év vállalkozója címet.

Idén Vármegyei Prima Díjat kapott Varga Ágota filmrendező, Aradvári Mihályné, a Bánhidai Szent Erzsébet Óvoda intézményvezetője és dr. Schler Szilvia komáromi gyermekorvos. Prima Különdíjas Markos Anikó tatai építészmérnök, a közönségdíjas pedig Szekeres János esztergomi nyugalmazott testnevelő lett.

(Fotó: Kiss János és Viszló Balázs)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS