Miskolcon startolt a VOSZ 2024-es vállalkozói fórumsorozata

Miskolcon startolt a VOSZ 2024-es vállalkozói fórumsorozata
2024. 03. 07., 06:45

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vármegyei szervezetei 2024-ben márciusban és áprilisban tartják éves rendes beszámoló taggyűléseiket. A vállalkozói érdekképviselet a gyűlések előtt vállalkozói fórumokat tart. A sorozat nyitórendezvényére Miskolcon került sor március 5-én.

A vállalkozói fórumok célja, hogy a VOSZ tájékoztatást adjon 5 éves új stratégiájának és cselekvési programjának eddigi eredményeiről, a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól, valamint a vármegyei VOSZ-szervezetek beszámoljanak 2023-ban végzett munkájukról.

Veres Pál, Miskolc polgármestere beszédében megerősítette, hogy a vállalkozók igazi barátai a megyének és Miskolc városának is. A miskolci vállalkozóknak különösen nagy a felelősségük, mert nem csak a városért dolgoznak, hanem utat mutatnak a vármegyében élőknek is. Az elmúlt évek nehézségei ellenére is sikerült folyamatosan fejlődni. Miskolc fejlődését kiválóan mutatja a város napokban elkészült online beruházási térképe is. A polgármester közölte, hogy eddig is jó hangulatban, sikeresen dolgozott együtt a városvezetés a VOSZ-szal. A további fejlesztésekhez változatlanul várják az ötleteket, mert folytatni kívánják a szoros együttműködést a jövőben is. „A város és a vármegye fejlődése elképzelhetetlen sikeres vállalkozások nélkül. Szerencsére nálunk sok sikeres vállalkozás dolgozik” – tette hozzá Veres Pál.

Eppel János, a VOSZ elnöke előadását azzal kezdte, a VOSZ független, érdekvédelmet ellátó szervezetként, a hagyományokra építve, de a kor kihívásaira és követelményeire válaszolva végzi munkáját és aktualizálja szolgáltatásait. Kiemelte, hogy a VOSZ mind országosan és vármegyei szinten is a vállalkozói közösség építőjeként tehet a vállalkozások sikeres működéséért.  A VOSZ tavaly ünnepelte működésének 35. éves évfordulóját, és története során egyfajta híd szerepet töltött és tölt be ma is a vállalkozók és a mindenkori kormányzat között, amely minden körülmények között a párbeszédre épül. A VOSZ vezetősége ezt a tradíciót kívánja folytatni, mert továbbra is abban hisz, hogy az őszinte, nyílt párbeszéd az egyetlen út, amely sikeresen és hatékonyan működik.

A 35 év alatt mind a szövetségben, mint a tagvállalatoknál felhalmozódott szakmai tudást és tapasztalatot kell felhasználni és az ebben rejlő lehetőségeket kihasználni, amely a szövetségen belüli közösségek, vármegyei szervezetek, tagozatok, szekciók feladata, tehát a vállalkozói közösségé, országosan és helyi szinten is. Az érdekvédelmi tevékenységen és a Széchenyi Kártya Program működtetésén túl a VOSZ tavaly több új szolgáltatást vezetett be a vállalkozások mindennapjainak megkönnyítése érdekében, de folyamatosan kutat, vizsgálja a lehetőségeket és fejleszt. A 2022-ben indult új stratégia és cselekvési program a megújuláson, az elért eredmények és értékek továbbfejlesztésén alapul.

2024-ben továbbra is fontos az aktivitás és szervezettség: konkrét ügyek és projektek mentén sokkal többet kell kihozni a közös munkából, amelyre az előbbiek miatt   képes a VOSZ. „Akkora kihívások elé nézünk, hogy ezekre a korábbi eszközrendszerünk már nem lesz elég, meg kellett újulnunk, nagyobb együttműködésre, összefogásra van szükség, szervezettebb formában. Nem egyedül vagyunk a világban, egy közösség tagjai vagyunk” – húzta alá Eppel János. „Nem elég, ha tudjuk, hogy miben vagyunk jók, azt rendszerbe kell szervezzük, és másokhoz is el kell juttassuk! Kommunikációnkat meg kell erősítsük, mert a vállalkozóknak értesülniük kell a folyamatosan nyíló lehetőségekről; a VOSZ-t még közelebb kell vinnünk a gazdasági szereplőkhöz, és meg kell ismertetnünk a VOSZ-os fejlesztéseket, mert a VOSZ jó és megbízható márka” – jelentette ki.

A VOSZ legsikeresebb szolgáltatása a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával közösen működtetett Széchenyi Kártya Program az indilás óta közel 7800 milliárd forint kihelyezett forrás, több mint 480 ezer hitelszerződés önmagáért beszél. A kibővített Program folytatódik, a következő évekre is garantálja a kormány a működését a támogatási források biztosításával is, ezzel rengeteg vállalkozás fejlődését lehet segíteni. Az elnök kiemelte, hogy nagyon fontos, hogy a vármegyei vállalkozásoktól is érkezzenek a témák, javaslatok, meglátások, amelyeket megvizsgálva, elemezve a VOSZ felkarolhat és képviselhet a szükséges fórumokon.

A szövetségnek van válasza azokra az aktuális kérdésekre és kihívásokra is, amelyeket a vállalkozások már egyre kevésbé kerülhetnek ki; ilyenek a fenntarthatóság kérdései és az ESG témaköre. Az új kihívások kezelésére az összefogás és együttműködés az egyik legfontosabb válasz, amellyel a vállalkozások, a versenygazdaság érdekeit szem előtt tartva befolyásolható a gazdaságpolitika és a konkrét szabályozás is. Nagyon fontos, hogy nem csak a központban, de az vármegyékben is aktív, erős szervezetek és közösségek működjenek, amelyeken alapulva mind az irodahálózat kiépítése és meglévő irodák fejlesztése sikeresen valósulhat meg. Mindez lehetőséget ad országszerte a helyi vállalkozások számára közvetlen kapcsolatba lépni a szövetséggel és a szakértői segítség elérhetővé válik.

Ádám Imre, a VOSZ Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei elnöke beszámolójában kiemelte a kommunikáció fontosságát, valamint azt, hogy az elnökség tagjai aktívan tartják a kapcsolatot különböző gazdasági és társadalmi szervezetekkel. Szorosnak és jónak minősítette az együttműködést a vármegyei Kereskedelmi és Iparkamarával. A vármegyei elnök bejelentette, hogy a hagyományoknak megfelelően idén is készülnek a Prima Díjak ünnepélyes átadására, a Miskolci Nemzeti Színházban rendezik majd meg a gálát.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS