Jelölési és pályázati felhívás az Év Vállalkozója díj, a Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díj és a Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díj elnyerésére

2020. 06. 10., 14:30

„Alapszabályunk és az Elnökség határozata szerint 2020. december 4-én (pénteken) – a Magyar Vállalkozók Napján – immár huszonkettedik alkalommal kerül sor az Év Vállalkozója Díjak átadására, amely a tavalyi évhez hasonlóan ismét a Művészetek Palotájában (Müpa) kerül megrendezésre” – tájékoztatott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ).

Hagyományainknak megfelelően, az országos Év Vállalkozója Díjak mellett – az előző évek sikerére, valamint Szövetségünk elfogadott éves célkitűzéseire tekintettel – idén is meghirdetésre kerülnek a VOSZ területi szervezetei elnökségeinek szervezésében a Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díjak pályázatai.

Az Év Vállalkozója és Megyei (Regionális) Év Vállalkozója Díjat kizárólag olyan gazdasági szakember - vállalkozó, cégtulajdonos, vállalkozásvezető, üzletember - kaphatja meg, akinek a gazdasági és közéleti szerepvállalása, társadalmi felelősségvállalása, valamint vállalkozói és üzletemberi tevékenységének sikere és hasznossága példaképül állítható a gazdaság többi szereplője és a társadalom minden tagja számára.

A területi szervezetek Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjat is javasolhatnak az arra érdemeseknek.

Év Vállalkozója díj: az országos előterjesztések keretei és szabályai

A VOSZ területi szervezetei, szakmai szekciói, valamint társszervezetei részéről ebben az évben is

  • megyénként legfeljebb 2 fő, (Budapesti és Pest megyei Regionális Szervezet: legfeljebb 4 fő),
  • szekciónként 1 fő,
  • a VOSZ-hoz csatlakozott Szövetségek (szervezetek) részéről 1-1 fő,
  • a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara részéről legfeljebb 2 fő,
  • más gazdasági, hivatásrendi, szakmai kamara részéről 1-1 fő,
  • mint vállalkozás vezetője, tulajdonosa, esetleg management tagja terjeszthető fel a kitüntető díjra.

A díjra jelölt személyeknek Szövetségünk Alapszabálya 10.2. pontjában leírt előírásoknak meg kell felelnie! Fontos kitüntetési feltétel, hogy az előterjesztett természetes személy és az általa képviselt vállalkozás (szervezet) a VOSZ céljait elfogadja és támogassa és lehetőleg a VOSZ tagja legyen! Pályázat benyújtására maga az érintett vállalkozó (munkáltató; vállalkozás vezetője, tulajdonosa) is jogosult. A pályázati felhívás megjelenik a szövetség honlapján, a VOSZ Hírekben, valamint a VOSZ Hírlevélben is.

A díj odaítéléséről az országos Elnökség dönt. Az egyéni pályázatokról a pályázó székhelye szerinti VOSZ területi szervezet állásfoglalása alapján dönt az országos Elnökség.

Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díj

Kiemelkedő vállalkozói, üzleti teljesítményt nyújtó tagjaink (támogatóink) minél nagyobb körű elismerése érdekében, az ismert 4 alapkategóriában (ipar, kereskedelem, mezőgazdaság, szolgáltatás) és tetszőlegesen választható „alkategóriákban” (szakmai területek, tevékenységi körök szerint) hirdetjük meg a Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díjak pályázatait. Az oklevelek tartalma a területi szervezetek döntése szerint alakul, pl.:„Megyei (Regionális) Év Vállalkozója”; „… Megye Év Vállalkozója”; „Év Iparvállalata … megyében”; „Év Kereskedője … megyében”; „Év Borásza … megyében”. Lehetőség van – a helyi adottságok szerint – további kategóriák bevezetésére is.

Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díj

A Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért díjjala VOSZ területi szervezete a helyi közélet (társadalmi környezet) kiemelkedő (nem gazdasági) teljesítményeit ismerheti el, így díjazásban részesülhetnek pl. az egyházak, karitatív, jogvédő szervezetek, hivatalok, hatóságok, önkormányzatok, állami/önkormányzati szervek, közüzemek képviselői, továbbá a rendvédelem, közbiztonság területén dolgozók is. A díj a Megyei (Regionális) Év Vállalkozója díjakkal együtt kerül elbírálásra és átadásra.

A VOSZ területi szervezet által előterjesztett díjazottak száma legalább 2 fő, legfeljebb 10 főlehet. A díjak egyediségének és értékének biztosítása érdekében javasoljuk, hogy kategóriánként 1 díj kerüljön átadásra. A díjak átadására az adott megyében – a Megyei Prima gálaesten – kerül sor, a területi VOSZ szervezetek szervezésében. A Megyei (Regionális) Év Vállalkozója Díjakra vonatkozó feltételek hasonlóak az országos Év Vállalkozója Díj feltételeihez (alapszabály 10.3. pont).

Az előírt feltételek megléte esetén az illetékes megyei (regionális) elnökség dönt a díjak odaítéléséről, amelyet - az Év Vállalkozója díjak előterjesztéseivel együtt - az országos Elnökség hagy jóvá.

További fontos szervezési feladatok, határidők

Az előterjesztéseknek minden, a kiírásban szereplő díj esetében tartalmazniuk kell

  • a díjazásra előterjesztett természetes személy pontos nevét, elérhetőségét;a díjat mindig természetes személyek kapják!
  • annak a szervezetnek, vállalkozásnak a pontos megnevezését és legalább egy azonosító adatát (hivatalosan nyilvántartott székhely, vagy adószám), amelynek az előterjesztett személy a tulajdonosa, ill. amelyben az elismerésre méltó tevékenységét végzi
  • indoklást: rövid szakmai méltatást, példaértékű eredmény(ek) ismertetését

Az előterjesztések leadási határideje (a rövid, írásos indoklással együtt) – az Elnökség határozata alapján – legkésőbb 2020. augusztus 15. napja. A jelöléseket e-mail útján kérjük eljuttatni a VOSZ titkársága részére (center@vosz.hu).

 

Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Elnökség
Perlusz László
főtitkár

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 17., 16:17
Az ESG törvény, valamint annak végrehajtási rendelete speciális rendelkezéseket tartalmaz egy vállalkozás közvetlen beszállítóinak átvilágítására, aminek teljesítéséért végső soron az ügyvezetés tartozik felelősséggel – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A törvény közelmúltban megjelent végrehajtási rendeletéből kiderül, mindez milyen feladatokat ró a vállalatokra.
2024-10-18 00:18:00
Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index riportjának 2024. évi kiadása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS