Jelentős elismerést kapott a VOSZPort

Jelentős elismerést kapott a VOSZPort
2024. 07. 12., 17:10

Európai Vállalkozásfejlesztési Díjjal (European Enterprise Promotion Awards) ismerték el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vállalkozástámogató alkalmazását. A VOSZPortnak digitális átállás kategóriában ítélték oda a díjat.

A nemzeti forduló díjait Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter adta át, aki többek között azt mondta, „a versenyképesség helyreállítását a magyar EU-elnökség is az egyik legfontosabb feladatának tekinti, ezért ösztönözni fogja a bürokrácia leépítését, az elektromos autózás és a mesterséges intelligencia térnyerését”.

Magyarországon a kiírásra idén 5 kategóriában érkeztek pályázatok a legalább 15 hónapja működő projektekkel vállalkozásfejlesztéssel foglalkozó civil szervezetektől, önkormányzatoktól, állami szervektől és intézményektől. A márciusban közzétett felhívás nemzeti fordulója május 31-én zárult, az európai fordulót a magyar EU-elnökségre tekintettel Budapesten tartják. A díjátadót novemberben rendezik meg.

Az Európai Vállalkozásfejlesztési Díjat az Európai Bizottság alapította 2006-ban abból a célból, hogy széles körben ismertté válhassanak a példaértékű vállalkozásfejlesztési kezdeményezések.

„Sajnos Magyarország a digitális szolgáltatások széleskörű használatában még mindig a sor végén van, ezért is tartottuk fontosnak, hogy a VOSZPort ne csak támogassa a digitális transzformációt, amely egyébként az Európai Unióban is kiemelt téma, hanem minél több, főként mikro- és kisvállalkozást vegyünk rá azok használatára. A VOSZPort alkalmazásával közvetve vállalkozói edukációt is folytatunk” – mondta Barabás Tamás, a VOSZ társelnöke.

A VOSZPort alkalmazás moduláris felépítésű digitális felület, egyfajta vállalkozói vezérlőpult, amelyet a felépítésének köszönhetően a VOSZ az üzembehelyezése óta folyamatosan fejleszt. Az alapfunkcióit tekintve számlázást, banki tranzakciókezelést, céginformációs lekérdezést és ügyfélkapcsolat-kezelést megkönnyítő megoldás legnagyobb előnye a digitális egykapus rendszer, ugyanis egyetlen regisztrációval egy sor további szolgáltatást vehet igénybe a felhasználó. Az év elejétől már a VALI.hu funkciói is elérhetők a VOSZPort-on keresztül és viszont, külön felhasználói azonosítás nélkül.

„Egy kattintással ki lehet próbálni a szoftvereket”

„A célunk továbbra is az, hogy az alapfunkciók mellett további szoftvereket integráljunk az alkalmazásba, amelyek segítik a vállalkozásokat” – hangsúlyozza Barabás Tamás.

A VOSZ társelnöke egyúttal bejelentette, hogy ezen szoftverek sorában már elérhető a felületen keresztül a BOOK4US időpontfoglaló online szoftver, a GoodID és az E-szerződés digitális aláíró felülete is, valamint online munkaidő-nyilvántartó programot is használhatnak a vállalkozók.

Barabás Tamás határozottan állítja: azzal, hogy minél több szoftvert tesznek elérhetővé, a digitális átállás edukációs oldalát is erősítik, hiszen a VOSZPort felületén főként a mikro- és kisvállalkozások egyetlen regisztrációval kipróbálhatják azokat a digitális megoldásokat, amelyekkel akár korábban még nem is találkoztak, ugyanakkor a vállalkozói hatékonyságot – például pénzügyi, CRM-szinten – számottevő mértékben támogathatják.

„Egy kattintással ki lehet próbálni a szoftvereket” – érvel a regisztráció mellett a VOSZ társelnöke. „Ráadásul a regisztráció során megadott vállalkozó adatok alapján, mint például a tevékenységi kör, a munkavállalói létszám, a VOSZPort felhasználói profilt képez, és ezek alapján ajánl további hasznos szoftvereket a vállalkozás számára”.

Jön a megkerülhetetlen mesterséges intelligencia

Barabás Tamás azt is bejelentette, hogy várhatóan már idén, de legkésőbb jövőre mesterséges intelligencia (AI) alapú megoldások is elérhetőek lesznek a VOSZPort felületén keresztül.

Ezzel a technológiával automatizált eljárással tudnak majd a vállalkozások akár weboldalt készíteni, valamint elérhető lesz egy digitalizált AI-alapú arculati tervezési csomag. Ezekkel egy új vállalkozás is könnyebben és gyorsabban tud elindulni a piacon, hatékonyabb és sikeresebb lehet a kezdő, jellemzően nehezebb időszaka.

A VOSZ társelnöke még azt is elmondta, hogy ezek mellett készülnek egy főkönyvi automatizált elemzési szolgáltatás-csomaggal is, ezzel akár a könyvelők külön megkérdezése nélkül gyorsan kaphatnak választ különböző aktuális pénzügyi kérdésekre, amelyek a vállalkozást érinthetik. Ráadásul a tervek szerint a vállalkozás vezetője kérdéseket is fel tud majd tenni a rendszernek, amely a mesterséges intelligencia használatával azonnal válaszol majd.

A VOSZPort rendszer a jövőben is könnyen és szinte korlátlanul bővíthető, ennek alapja lesz nem csupán a megjelenő új szoftveres megoldások széles köre, hanem együttműködéseik (mint például az eMAG-gal kötött megállapodásuk) által biztosított lehetőségeik.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS