Iránytű a vállalkozásoknak – Tudástranszfer és szemléletformálás a KKV szektorban

Iránytű a vállalkozásoknak – Tudástranszfer és szemléletformálás a KKV szektorban
2023. 07. 27., 18:16

A magyar gazdaság fejlődése szempontjából alapvető fontosságú a hazai vállalkozások több mint 95 százalékát kitevő, ugyanakkor digitális fejlettség tekintetében az uniós átlagtól jelentősen elmaradó mikro-, és kisvállalkozások számára a felzárkózás lehetőségének biztosítása.

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) – amely 1988 óta foglalkozik a vállalkozások gazdasági munkaadói érdekképviseletével – szervezésében megvalósuló fejlesztés eredményeként, egy olyan platform jön létre, amely segítségével elérhetővé válnak olyan 21. századi informatikai megoldások, amelyek segítik a vállalkozásokat a fejlődésükben és a fenntartható működésükben.

A projekt elsődleges célja az induló- és mikro vállalkozások segítése, hatékony működésének biztosítása egy virtuális inkubátorprogram keretében, egy átlátható platform és a vállalkozói profilok szerint testreszabott induló szoftvercsomagok biztosításával.

A KKV Digitális Platform alapkoncepciója, hogy egy egységesen és könnyen kezelhetően gyűjti össze a digitális szolgáltatásokat és edukációs tartalmakat. A Platformra regisztráló mikro- és kisvállalkozások itt vehetik ingyenesen igénybe azokat a funkciókat, amelyek a napi működésükhöz és a hosszútávú fejlődésükhöz szükségesek. Többek között olyan funkciókat biztosít a rendszer, mint a számlázó, CRM-ügyfélkapcsolat kezelés, elektronikus aláírás és KKV minősítés, forráslehetőségek.

Emellett egy testreszabott vállalkozói profil, úgynevezett Vállalkozói Vezérlőpult formájában segítséget kívánunk nyújtani a vállalkozóknak abban, hogy jobban átlássák saját cégük működését és gazdálkodását, könnyen azonosíthassák a szükséges beavatkozási pontokat. Ezen keresztül, az érintett cégvezető naprakész információkat kaphat társaságáról, ügyintézési lehetőségeiről, egy központi helyről indíthatja el letöltött szoftvereit és láthatja át a működéséhez szükséges digitális lehetőségei széles körét.

A KKV Digitális Platform egyedisége abban áll, hogy döntéstámogató algoritmus segítségével proaktívan ajánl a felhasználóknak funkciókat, szolgáltatásokat, pályázatokat stb. Nem egy sokadik, passzív információ aggregáló weboldalt fejlesztünk, hanem egy korszerű, döntéstámogató algoritmusra épülő platformot. Ahelyett, hogy a kisvállalkozó keresne a kínálat dzsungelében úgy, hogy nem is tudja, valójában mire lenne szüksége, mi kínálunk a számára testre szabott digitális megoldásokat és tananyagokat.

Hazánkban a KKV-k aktivitása elmarad az EU átlagtól, ezért segíti a projekt a vállalkozásokat tudásanyaggal, informatikai induló szoftvercsomagokkal és virtuális inkubációval. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg, 1,100 milliárd forint, vissza nem térítendő, európai uniós támogatás segítségével.

A projektről bővebb információt a www.vosz.hu oldalon olvashatnak. (X)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS