Innovatív építőipari vállalkozás vezetőit díjazta a FIVOSZ

Innovatív építőipari vállalkozás vezetőit díjazta a FIVOSZ
2022. 11. 29., 11:13

A Fiatal Vállalkozók Hete keretén belül adták át Az Év Fiatal Vállalkozója díjat. Ezzel az elismeréssel a Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége minden évben azt a 18-40 év közötti vállalkozót tünteti ki, aki fiatal kora ellenére komoly értéket teremt pénzügyileg és társadalmilag egyaránt. A díj 2022-es nyertesei egy innovatív építőipari vállalkozás vezetői, Balázs Gábor és Sinkó Gergő. Az idén először átadott Év Fiatal Családi Vállalkozója különdíjat dr. Barta Anita, a Barta Autó cégcsoport második generációs vezetője kaphatta meg.

Fiatal Vállalkozók Hete eseménysorozatot az ország legrangosabb fiatal vállalkozói kitüntetése, a 14. Országos Fiatal Vállalkozói Díj ünnepélyes átadása koronázta meg.

Az Országos Fiatal Vállalkozói Díjjal a FIVOSZ azokat a mindennapi hősöket tudja vállalkozó nagykövetté nyilvánítani és a többiek számára megmutatni, akik fiatal koruk ellenére komoly értéket teremtenek mind pénzügyileg, mind társadalmilag. Az Országos Fiatal Vállalkozói Díjat 2022-ben Balázs Gábor és Sinkó Gergő, a Most-Épker csoport alapítói kapták.

Gábor és Gergő fiatal koruk ellenére egy hagyományos területen indították el vállalkozásukat, ahol kevés a fiatal és óriási a verseny, mert nagy halak vannak jelen, így az érvényesülés számukra igazi kihívás. Mindezt innovatív módon kezdték el, és ezért sok munkával, gyorsan növekedtek. Igazi nagyvállalatként építik építőipari cégüket, amely mára cégcsoporttá fejlődött.

Mindössze 6 éve indultak, azóta megharmincszorozták árbevételüket. Figyelemreméltó a társadalmi szerepvállalásuk, amely már szintén nagyvállalati szinten működik. Saját oktatási rendszert dolgoztak ki, amivel csökkenteni kívánják a beáramló külföldi vendégmunkások számát és előtérbe helyezik a hazai ki nem használt munkaerőt, ez által a megtermelt jövedelmet az országon belül tartva. Támogatnak gyermekotthonokat, illetve sajátos nevelési igényű gyermekeknek vásárolnak készségfejlesztő játékokat Az idei díjazottak által alapított cégek összesen több mint 3 milliárd forintos forgalommal zártak 2021-ben, jelenleg 64 főt foglalkoztatnak saját munkavállalóként.

Az idén először átadott Év Fiatal Családi Vállalkozója különdíjat dr. Barta Anita, a Barta Autó cégcsoport második generációs vezetője kapta.

A Barta Cégcsoport kétgenerációs, családi irányítású, kimagasló autós múlttal rendelkező vállalategyüttes. Hazai és nemzetközi téren jelentős szerepet játszik a Suzuki márka kereskedelmében mind új autó értékesítésben, mind használtban. A cégcsoport tulajdonában van az AVIS autókölcsönző magyarországi licenc joga is. Az ő munkásságának köszönhetően tudott a cégcsoport elindulni a nemzetközi terjeszkedés útján, jelentősen növelve a teljes cégcsoport export árbevételét.

A második generáció közreműködésével tudtak a következő szintre lépni, így már 12 országból vannak nemzetközi partnereik. A cégcsoport a gépjármű kereskedelem és bérbeadás területén a hazai piac egyik meghatározó szereplője lett, melyben az idei díjazottnak jelentős szerepe volt, mivel mára egy családbarát, egészség és környezettudatos munkahellyé varázsolta a dolgozók mindennapjainak helyszínét.

Anitának köszönhető a cég digitális átalakítása, amellyel a közel 10 milliárdos árbevételű cégcsoportot hatékonyan tudják vezetni. Jövőtudatos fiatalként a gépjárműflotta zöldítésében is úttörő szerepe volt, neki köszönhetően mára a flottája 95 százalékban hibrid autókból áll. Anita kiemelkedő társadalmi tevékenységet is végez, amelynek keretében megalapította saját alapítványát, az Ételallergiás Gyermekekért és Családokért Alapítványt.

A felvételen a díjat Kovács Patrik, a FIVOSZ alapító elnöke, a VOSZ társelnöke (jobbra) adta át. (Fotó: FIVOSZ)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS