A NAV munkatársai több mint 7000 illegális gyógyszert foglaltak le két Magyarországról induló légi szállítmányból, amelynek feladója nem rendelkezett a kivitelhez szükséges gyógyszerhatósági engedéllyel.
Engedély nélkül akart különböző potencianövelőket exportálni az a magyar feladó, akinek szállítmányában a pénzügyőrök több mint 7000, fogyasztásra kiszerelt tablettát és port találtak.
A NAV megkereste az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézetet (OGYÉI), ahol megállapították, hogy a feladó sem gyógyszergyártói, sem gyógyszer-nagykereskedelmi engedéllyel nem rendelkezett.
Az egészségügyi előírásoknak nem megfelelő, nem engedélyezett vagy ismeretlen forrásból származó termékek az egészségre károsak, az emberi életre veszélyesek lehetnek.
A NAV csak idén már több mint száz alkalommal derített fel gyógyszerhamisítást. A piacok tisztulásán és a tisztességes kereskedők védelmén túl ezzel is a vásárlók érdekeit, egészségét szolgálja.
A termékek feladójával szemben a pénzügyőrök gyógyszerhamisítás bűntett elkövetésének gyanúja miatt feljelentést tettek, a szállítmányt lefoglalták. (NAV)
Az ivóvízkincset kímélő és alacsony energiafelhasználású üzemmel bővül Szolnok több mint hét évtizede fejlődő vegyipari ökoszisztémája az elektrolitgyártás vezetői közé tartozó KunlunChem százmillió eurót meghaladó befektetésével.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.