Farkas Gábor: Jön a VOSZ beszállítói kkv inkubátor programja

Farkas Gábor: Jön a VOSZ beszállítói kkv inkubátor programja
2024. 07. 31., 19:25

2024. július 1-jétől a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának új vezetője Farkas Gábor, aki egyben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) pénzügyi szekciójának elnöke posztját is betölti.

Nemrég mutatta be a VOSZ a Barométer-kutatásának 2024. második negyedéves eredményeit. A kutatásokban a VOSZ-partner Egyensúly Intézet az üzleti hangulattal kapcsolatos témák mellett a hazai vállalkozások működését befolyásoló aktuális kérdésekre is rákérdez.Legutóbb azt vizsgálták, hogy a hazai kis- és középvállalkozások milyen mértékben kapcsolódnak be a multinacionális vállalatok termelési ökoszisztémájába.

„A Magyarországra települt nagyvállalkozások sikeresen és hatékonyan működnek, sok esetben fejlesztenek és eredményesen működnek. Azonban az is látható, hogy a hazai kkv-k többsége egyelőre nem tud bekapcsolódni a beszállítói értékláncba, holott ez nekik és a nemzetgazdaságnak is érdeke lenne” – mondta Farkas Gábor, aki kezdeményezte, hogy emeljék be a kérdéskört a Barométer-kutatásba. A VOSZ pénzügyi szekciójának vezetője szerint ugyanis a legnagyobb, önkéntes tagságra épülő hazai vállalkozói szervezetnek lépnie kell ezen a területen, ezzel is erősítve hagyományos érdekképviseleti tevékenységét.

„Mivel tudjuk, hogy a legtöbb esetben a nagyvállalatok külföldi központjaiban döntenek a beszállítókról, nemrégiben elindítottunk egy nemzetközi kutatást, amely során a PwC hálózatán keresztül megkérdezünk külföldi head quartereket arról, miben kell fejlődniük a hazai kkv-knak, hogy sikeresek legyenek a beszállítói ajánlatokban” – indokolta Farkas Gábor, hogyan függ össze a két munkája a VOSZ-nál és a PwC-nél.

A VOSZ pénzügyi szekciójának vezetője az érdekképviseleti munkája mellett (jogi, adózási és számviteli javaslatok, egy új, edukációs kkv-fejlesztési programot kezdeményezett. „A VOSZ erős szervezet, elsősorban a kkv-kat képviseli, a tagság döntő többsége innen érkezik. Ezért döntöttem úgy, hogy a nagyvállalati PwC-s kapcsolataimat összekötöm a hazai kkv-k beszállítói fejlesztésével kapcsolatos feladatokkal” – magyarázta Farkas Gábor.

Az inkubátor programot még az év végéig elkészülő tanulmány fogja megalapozni, amelyben javaslatokat és lehetséges módszereket is megfogalmaz majd Farkas Gábor és csapata. Ez többek között érinteni fogja, hogy milyen képzéseket kikkel, milyen iparágakból érdemes elindítani az inkubációs folyamatot, valamint kitér a nemzetgazdasági hatások mérésére, az esetleges adó- és beruházástámogatások mértékére és formájára is.

„Miközben már látható, hogy a vállalkozások generációváltása pozitív folyamat a beszállítói területen, a készségeket ettől függetlenül fejleszteni kell, és ha pozitív példával találkozunk, azt be kell mutatni” – tette hozzá Farkas Gábor.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS