Már hagyomány, hogy szeptemberben nagyszabású est keretében köszöntik a megye legkiválóbbjait a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Területi Prima Gálán. Így volt ez idén is: hat kimagasló személyiség vehette át a megye legrangosabb díját.
A Prima Primissima díjat Demján Sándor üzletember 2003-ban alapította a Vállalkozók Országos Szövetsége (VOSZ) támogatásával. Jász-Nagykun-Szolnok megyében 2005. szeptember 16-án rendezték meg az első ünnepélyes rendezvényt a megyei Prima-gála atyjaként is emlegetett dr. Lits József megyei VOSZ-elnök kezdeményezésére – olvasható a szoljon.hu tudósításában.
A szeptember 15-i gálán a résztvevőket Barabás Botond színházigazgató köszöntötte, majd dr. Lits József vette át a szót. A megyei VOSZ-elnök beszédében felidézett egy első világháborús karikatúrát is, mely egy étteremben ábrázolja a társadalmi élet különböző területeit szimbolizáló vendégeket. A Művészetek, a Kultúra, az Oktatás és a Tudomány csontsoványan ülnek az asztalnál és csak maradék kerül a tányérjukra. A Háború viszont csak hízik… Most is valami hasonlót élünk – jegyezte meg a megyei VOSZ-elnök. – Ebben a helyzetben pedig fokozottan igazak Demján Sándor szavai: „akinek tele a zsebe, legyen meleg a szíve!” Mostanság persze egyre kevesebb az a vállalkozás, amelyiknek tele a zsebe. Szerencsére azonban a vállalkozók szíve nem hűlt ki – hangsúlyozta.
A megyei szervezet elnöke által létrehozott alapítvány kuratóriuma úgy döntött, hogy az alapító saját vagyonából és vállalkozótársai önzetlen segítségéből befolyt pénzből a három Prima díj mellett egy közönségdíjat és két különdíjat is átad.
A Prima díjat Darvasi László költő, író, a magyar irodalom kategória jelöltje, Szűcs Imre fazekas, népi iparművész, a magyar népművészet kategória jelöltje és Izaki Maszahiro karmester, Szolnok főzeneigazgatója, a magyar zeneművészet kategória jelöltje vehette át tapsvihar közepette. A Prima díjasok nettó egymillió forint jutalommal gazdagodtak. Emellett minden díjazott Pogány Gábor Benő szobrászművész ez alkalomra készített Kincsem című plakettjét kapta ajándékba.
Közönségdíjban részesült Krisztián Károly festőművész, a magyar képzőművészet kategória jelöltje. Különdíjat kapott a magyar színház- és filmművészet kategória jelöltje, Lugosi Claudia és a magyar tudomány kategóriát képviselő dr. Boros G. László – ők mindannyian nettó kétszázötvenezer forintot kaptak az elismerés mellé.
A VOSZ elnöksége jóváhagyta az idei Év Vállalkozói kitüntetésekre tett javaslatokat is. Jász-Nagykun-Szolnok megyéből Hoffer István, az InterJNet Kft. ügyvezetője veheti át a kitüntetést Budapesten, a vállalkozók napján.
Hagyományosan a gálán adnak át elismeréseket a kiemelkedő teljesítményű vállalkozóknak, szakembereknek is. Idén
– az év szobafestőmestere Bujdosó Béla,
– az év ruházati kereskedője Kovács Lászlóné,
– az év ostorfonó mestere Pozsa Sándor,
– az év újságírója Kovács Berta, az Új Néplap munkatársa,
– az év nyomdaipari vállalkozója Vincze Kálmán,
– az év építészmérnöke Nánási Sándor,
– az év katonai oktatója Tószegi Zoltán őrnagy,
– az év vezénylő zászlósa és kiképzője Bornemissza Géza törzszászlós,
– az év különleges műveleti katonája M. A. zászlós,
– az év rendőre dr. Karsai Lajos rendőr alezredes lett.
A 2005-ben alapított Presztízs díjat idén a helyi és megyei rendezvényeken rendszeresen fellépő Rákóczi Néptáncegyüttes nyerte el.
Fotó: Mészáros János
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.