Czomba Csaba szerint nem lesznek tömeges elbocsátások

Czomba Csaba szerint nem lesznek tömeges elbocsátások
2023. 01. 30., 17:52

Nem lesznek idén tömeges elbocsájtások, de a tavalyi nehéz év után 2023 is sok kihívást tartogat a vállalkozók számára – mondta Czomba Csaba, a VOSZ társelnöke, a szervezet Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei elnöke.

Idén jó esetben is átlagosan 2-3 százalékos gazdasági növekedésben reménykednek a cégeknél – mondta Czomba Csaba, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének társelnöke, megyei elnök a nyíregyházi Kölcsey TV 35 perc című műsorában.

Czomba Csaba először arról beszélt, hogy a Covid-járvány csitulása után 2022-ben újabb nehézségekkel szembesültek a vállalkozások. Az energaiárak drasztikus emelkedése és az egyre magasabb infláció „sarokba szorította a cégvezetőket”, emiatt a megyében is újra kellett tervezni a munkát.

A VOSZ megyei szervezetéhez főleg a kkv-któl sorra érkeznek információk, hogy a legkisebbek között akadnak olyanok, amelyek kénytelenek lesznek felfüggeszteni vagy akár végleg bezárni a vállalkozást. A nagyobbaknál sem túlságosan optimisták, náluk szóba kerül, hogy legalább a veszteséges üzemeltetés akarják elkerülni, ami elbocsájtásokkal is járhat.

Az interjúban Czomba Csaba a Munka Törvénykönyve január 1-jén életbe lépett pontjairól is említést tett. Kiemelte, hogy természetesen üdvözlik a kormány családbarát politikáját, de például az apasági szabadság bevezetésével már annyi szabadságot kell kiadni a rendes éves pihenőnapok mellett, hogy az több cégnél foglalkoztatási gondot jelenthet.

A VOSZ társelnöke ugyanakkor bízik a cégvezetők kreativitásában, és reméli, hogy a vállalkozások többsége annak ellenére sikerrel veszi az akadályokat, amihez a VOSZ minden tőle telhető segítséget megad.

Az interjút IDE KATTINTVA nézheti meg, a beszélgetés a 10. percnél kezdődik.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS