Balogh Károly: kiemelt célom közvetíteni a multik és a helyi kkv-k között

Balogh Károly: kiemelt célom közvetíteni a multik és a helyi kkv-k között
2023. 07. 03., 18:53

Új elnököt választott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Hajdú-Bihar vármegyében. Az időközi közgyűlésen egyhangúlag megválasztott Balogh Károly dinamikát és proaktivitást szeretne vinni a helyi szervezetbe, és kiemelt feladatának tekinti a régióban letelepedett multik és a helyi kkv-k közötti közvetítést.

Mint arról VOSZ korábban tájékoztatott, az újonnan megválasztott elnök, Balogh Károly a nyíradonyi Karsol Kft. társtulajdonosa és ügyvezető igazgatója, aki már 20 éve irányítja a 100 százalékban magyar családi vállalkozást.

A faipari termékek előállításával foglalkozó cég jelenleg 130 főt foglalkoztat, ezzel a település legnagyobb munkáltatója. Balogh Károly nevéhez kötődik az Ikon Debrecen étterem megalapítása és a Debrecziner Gourmet Fesztivál elindítása is.

Megválasztása után az új elnök többek között arról beszélt, hogy munkája során fontosnak tartja majd a folyamatos szervezeti fejlesztést, a csapatépítést, valamint a versenyhez való alkalmazkodást.

Multik és helyi kkv-k: kéz a kézben?

Célja továbbá, hogy Debrecenben és a régióban a kkv-szektor és a multinacionális nagyvállalatok között integrátori szerepet töltsön be a VOSZ vármegyei szervezete, tovább erősítve a kis és közepes magyar vállalkozások szakmai és üzleti pozícióját.

„Szinte már 10 éve helyzet van a régióban, ugyanis a rendkívül üdvözítő multinacionális fejlesztések mellett folyamatosan megoldásokat kell keresnünk az egyre nehezebb munkaerő-piaci helyzetre – mondta Balogh Károly. – Csak a következő 3 évben mintegy 15 ezer új munkavállalóra lesz szükség a térségben, ami érzékenyen érintheti a helyi kis- és középvállalkozásokat.”

Bár vannak már programok, amelyek a határon túli, főként Nagyváradon és környékén elérhető munkaerő bevonását tűzték ki célul, egyre inkább érdemes támaszkodni a külföldi, ellenőrzött, elsősorban ázsiai munkavállalókra.

Miközben a beszállítói megrendeléseknek a helyi kkv-k nyertesei is lehetnek, a munkaerő-elszívás számukra is komoly fejtörést okozhat.  

„Nagyon fontos, hogy ezt a kettősséget feloldjuk, ezt multik és a helyi kkv-k közötti közvetítést a VOSZ felvállalja és az élére kíván állni – hangsúlyozza Balogh Károly. – Már a mi cégünknél is megjelentek ázsiai munkavállalók, és nagyon jó lenne, ha minél több helyi kkv is elindulna ebbe az irányba, hiszen nincs mitől tartaniuk.”

Járási vezetők, tagtoborzás, multiplikáció támogatása

Persze a helyi vállalkozások, kkv-k összefogása nem új gondolat, már Demján Sándor, a VOSZ 5 éve elhunyt örökös elnöke is azt vallotta, hogy a helyi multiplikáció mindenkinek az érdeke: ha nem egymástól rendelik meg a helyi vállalkozások a szolgáltatásokat, beszállítói termékeket, akkor kisebb eséllyel erősödhetnek.

Ezzel egyetért Balogh Károly is, aki kiemelt figyelmet akar fordítani a kkv-k egymás közötti, valamint a régióban működő multinacionális cégeknek történő beszállítói megbízások támogatására.

„A tagtoborzás erősítése mellett további célom, hogy minél több kkv-t tudjunk megszólítani, őket együttgondolkodásra és együttműködésre sarkallni” – mondja az elnök, aki ennek erősítésére járási területi képviselőket szeretne felállítani a VOSZ-szervezetben a még intenzívebb megyei jelenlétért. „Ezt bizonyítandó már az idei Prima Díjátadó gálán olyan cateringet szervezünk, amely kizárólag helyi alapanyagokból készül, és amely csak az első ilyen, kicsit szimbolikus lépés a vármegye vállalkozásainak összefogására és együttműködésére!”

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-07 18:07:00
A szakmai zsűri döntése alapján ezúttal az Audi, az IKEA, a Masterplast, a Richter, a Spar és a Tesco érdemelte ki az Effekt 2030 díjat, az Aldi és a Vodafone különdíjat nyert, a Körber pedig megszerezte a közönségdíjat. A nyertesek az Effekteam október 7-én megrendezett ESG konferenciájának keretében vehették át a szakmai elismeréseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS