Átadták a 2024-es Budapesti és Pest Vármegyei Prima Díjakat

Átadták a 2024-es Budapesti és Pest Vármegyei Prima Díjakat
2024. 11. 26., 23:26

A Szépművészeti Múzeumban rendezték meg november 21-én a Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Prima Díjátadó Gálaestet, amelyen a gazdasági, kulturális és tudományos élet kiemelkedő szereplőit köszöntötték.

Marosi László, a VOSZ Budapesti és Pest Vármegyei Szervezetének elnöke köszöntőjében hangsúlyozta: „a Prima Díj nemcsak a kiválóság elismerését jelenti, hanem hidat képez a gazdasági élet, a tudomány és a művészet között. A díjazottak inspirációt nyújtanak, példát mutatnak, és segítenek eligazodni a gyorsan változó világban.”

A 2024-es Prima Díjasok

  • Magyar népművészet és közművelődés: Orlai Tibor, a közösségi színház kiemelkedő alakja, az Orlai Produkciós Iroda alapítója.
  • Magyar tudomány: Dr. Hartyánszky István, szívsebész professzor, aki több évtizedes szakmai munkájával és nemzetközi elismertségével hozzájárult a magyar orvostudomány fejlődéséhez.
  • Magyar képző- és iparművészet: Borbás Dorka, Ferenczy Noémi-díjas üvegművész, aki innovatív alkotásaival a kortárs művészet élvonalába tartozik.
  • Magyar zeneművészet: Korda György, aki több mint hat évtizedes pályafutásával örökre beírta magát a magyar zenei élet történetébe.
  • Magyar sport: Gulyás Michelle, az öttusa fiatal csillaga, aki a 2024-es párizsi olimpián aranyérmet szerzett világrekordot jelentő teljesítménnyel.
  • KAVOSZ Különdíj: Gazsi Zoltán, az Eisberg ügyvezető igazgatója, a „Felelős életút a vállalkozókért” kategória győztese. Dr. Piller Pálma, a PetWiseCare alapítója „A jövő reménysége” díjat kapta meg.

A díjátadón kiemelt figyelmet kapott a KAVOSZ Zrt. által alapított két különdíj. Krisán László, a KAVOSZ vezérigazgatója hangsúlyozta, hogy a díjak szimbolizálják a generációk közötti együttműködést, amely biztosítja a magyar vállalkozói szellem továbbélését.

Vállalkozói Díjak

Az Országos Év Vállalkozója elismerést Sárospataki Albert (Billingo Technologies Zrt.) érdemelte ki, az díjat december 6-án Budapesten a Művészetek Palotájában veheti át.

A Budapesti és Pest Vármegyei Regionális Szervezet Év Vállalkozója 2024-ben:

Lefkovics György, Leroy Co. Kft.

Tompai Róbert, TOMBERT Kft.

Bercse Dezső, FÉMSZER Kft.

Lőcsey László, Lőcsey és Társa Kft.

Dr. Andrásevits Zoltán, Magyar Agrár Kft.

Karcagi Etelka, Aqua Helia Kft.

Szabó Bianka Anna, BeeCorp Studio Kft.

Az Országos Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat Kende-Hofherr Krisztina kapta.

Regionális Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjat Füsti Molnár Sándor és Guo Guoxiong vehetett át.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS