Átadták a 2023-as vasi Prima díjakat

Átadták a 2023-as vasi Prima díjakat
2023. 11. 26., 10:10

A VOSZ Vas vármegyei Prima gáláján a tíz kategóriagyőztes közül hárman kapták meg a díjat: dr. Kovács Antal, Horváth Barnabásné és Tölgyesi Ernőné.

Szárnyas János, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) vasi elnöke szombaton a szombathelyi Weöres Sándor Színházban megrendezett ünnepségen nyitó beszédében kiemelte: „a vármegye kiválóságait ünnepeljük ezen a gálán – amely a sorban a 18. – nem jöhetett volna létre összefogás nélkül” – írja a vaol.hu.

2023. év Vármegyei Vállalkozója díjat kapott:

Baranyai András (Fabrika 2000+ Kft.), Komáromi Angéla (Laguna Lakástextil Kft.), Virágh József (Akmé Kft.), ifj. Kuntner István (Campbell Marson Hungary Kft.), Szélessy Zoltán (Szélessy Zoltán E. V.).

Színpadra hívták Mercs Pétert (Kámon-Hús Kft.), aki 2023. Év Vállalkozójaként az országos díjkiosztón veheti át az elismerést december 1-jén, a Magyar Vállalkozók Napján Budapesten.

A Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díj nyertese dr. Takács Gyula plébános, Pohánka Edit animátor és Nagy Ferenc Gábor ügyvezető (NFG Sport Klub Alapítvány) lett.

Kihirdették a 2023-as vasi Prima díj nyerteseit:

Magyar tudomány kategóriában dr. Kovács Antal,

Magyar oktatás és köznevelés kategóriában Horváth Barnabásné,

Magyar építészet kategóriában Tölgyesi Ernőné.

Közönségdíjas Horváth Győző és dr. Pesovár Ernő lett, az Ifjúsági Különdíjat Hóbor Zalán nyerte.

(Fotó: Szendi Péter)

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS