A VOSZ vállalkozásait partnerként várják a Tanítsunk Magyarországért Programban

A VOSZ vállalkozásait partnerként várják a Tanítsunk Magyarországért Programban
2024. 01. 24., 17:40

A Tanítsunk Magyarországért Program idei célkitűzéseiről és a partneri kapcsolatok bővítéséről tájékoztatta dr. György László kormánybiztos a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elnökségét.

„A Tanítsunk Magyarországért Program olyan ügy, ami mellé érdemes minél több vállalkozásnak odaállni, mert értéket teremt és értéket hordoz” – hangsúlyozta programbemutató tájékoztatójában dr. György László kormánybiztos.

A Program a Tanítsunk Magyarországért Alapítvány és a Nemzeti Tehetség Központ Nonprofit Közhasznú Kft. együttműködése keretében valósul meg. Célja, hogy 2030-ra minden ma általános iskolás diák jelenjen meg a munkaerőpiacon; szerezzen szakmát, illetve tanuljon tovább, ha ezt képességei lehetővé teszik.

„A cél elérését egyetemista mentorok és a programhoz csatlakozó magánszemélyek, felelős vállalkozások és szervezetek segítik. 2023 tavaszán már 17 egyetem 1148 mentora foglalkozott a gondjaira bízott 4723 diákkal 111 általános iskolában. Az egyetemi hallgató mentorok heti egy napot (minimum 6 órában) foglalkoznak a rájuk bízott 3-5 fő 6-8. osztályos általános iskolás diákokkal” – mondta dr. György László.

A Program vállalati lábát az Alapítvány építi. A partner vállalatoktól elsősorban azt várják, hogy megnyissák kapuikat a mentorált diákok előtt és egy vállalatlátogatás keretében, az egyetemista mentorok szervezésével, betekintést nyerhessenek egy gyár, üzem, cég működésébe, valamint a különböző szakmák produktumaiba.

A pályaorientáció jellegű vállalatlátogatással a diákok könnyebben rátalálhatnak arra a szakmára vagy továbbtanulási irányra, ami megtetszik nekik, a cégek pedig, társadalmi felelősség vállalásukon felül, célirányosan toborozhatják a jövőbeli munkavállalóikat. A vállalatlátogatások időpontját, időtartamát (minimum 2 óra) és a fogadható létszámot természetesen a partner vállalkozás határozhatja meg.

A VOSZ elnöksége a jövőben igyekszik segítséget nyújtani, hogy a Programhoz tagvállalkozásaik közül minél többen csatlakozzanak.

VOSZ

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS