A debreceni Déri Múzeumba kerültek Kölcsey Ferenc híres relikviái a VOSZ Hajdú-Bihar vármegyei szervezetének pénzügyi támogatásával.
Január 22. a magyar kultúra napja. 1823-ban Kölcsey Ferenc ezen a napon véglegesítette a Himnuszt. A költő relikviái – tolltartója és biedermeier szekretere – a debreceni Déri Múzeumba kerültek.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Hajdú-Bihar vármegyei szervezete tette a legnagyobb felajánlást, hogy megvásárolják a relikviákat Kölcsey Ferenc leszármazottjaitól. A VOSZ mellett Debrecen Megyei Jogú Város és a Nemzeti Kulturális Alap támogatta, hogy a relikviákat a nagyközönség is láthassa.
Az ünnepélyes átadáson Papp László, Debrecen polgármestere kiemelte, hogy ez egy fontos pillanat a város életében. Büszke arra, hogy ennek az összefogásnak köszönhetően a város tulajdonába kerültek a relikviák. Az örökösöknek megköszönte, hogy nem a szabad piacon, hanem a múzeumnak, a köz javára ajánlották eladásra az értékes műtárgyakat.
Balogh Károly, a VOSZ Vármegyei Szervezetének elnöke úgy fogalmazott: a vállalkozói közösség tagjaként nagy öröm számára, hogy a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége elkötelezett a kultúra és a hagyományőrzés támogatásában. Büszke rá, hogy részese lehetett ennek a nemes felajánlásnak. Az ilyen kezdeményezések nem csupán a múlt tiszteletére szolgálnak, hanem a jövő generációinak is mélyebb betekintést nyújtanak a múltba.
A relikviákat január 23-tól február 18-ig lehet megnézni a Déri Múzeum Kupolatermében.
(Fotó: Nádasdi Anikó)
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.