Pécsen, Kaposváron és Tatabányán folytatódott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) fórumsorozata.
A VOSZ márciusi vállalkozói találkozóin tájékoztatnak az idei 35 éves jubileumi évben induló 5 éves stratégiáról, a cselekvési programról, valamint a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól. A vármegyei VOSZ-szervezetek egyben összegzik tavalyi munkájukat. A rendezvényeken elhangzott, hogy a gazdasági tervezésben és a fejlesztésekben is a vármegyék partnere a VOSZ.
Horváth László, a VOSZ Baranya vármegyei elnöke kiemelte a szervezet egyik legfontosabb szolgáltatását, az olcsó vállalkozói hitelek közvetítését és az ehhez kapcsolódó tanácsadást. Kifejtette, hogy a konstrukció iránt továbbra is élénk az érdeklődés. Tavaly több ezer szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez több milliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett. Az elnök beszámolt arról is, hogy a vármegyei szövetség tagsága az elmúlt évben megduplázódott, mára közel 200 cégből áll.
Csizmadia Gábor, a VOSZ Somogy vármegyei elnöke a rendezvényen a Prima díjakról is beszélt, amelyek odaítéléséről a térség polgárainak részvételével döntenek, és ami fontos kulturális missziót jelent a szervezet és a vármegye életében. A szervezet idei tervei kapcsán a VOSZ 35 program országos rendezvénysorozatát, továbbá a rendszeres tájékoztatást és a párbeszéd fontosságát emelte ki, amely elengedhetetlen a sikerhez. Mint mondta: „a helyi aktivitások és az országos programok erősítik egymást, intenzív jelenléthez és növekvő befolyáshoz vezetnek, a vállalkozások és a versenygazdaság fejlődése érdekében.”
„Alig hevertük ki a Covid következményeit, jött az energiaválság és az ukrajnai háború, ma is érezzük ezek hatását, a vállalkozók maguk is tapasztalják, hogy lassul a gazdaság” – jelentette ki Pordán Zsigmond, a VOSZ Komárom-Esztergom vármegyei szervezetének elnöke. Hozzátette: az érdekképviselet mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy ezen a helyzeten átsegítse a vállalkozókat. Ebben kiemelt szerepe van az információmegosztásnak, a tudás átadásának, a tanácsadásnak. Tavaly a Széchenyi Kártya Programban több mint ezer új kártyaigénylést fogadtak be a vármegyében, mintegy 17 milliárd forintnyi kedvező finanszírozást nyújtva a vállalkozásoknak.
(A fotó a kaposvári vállalkozói fórumon készült.)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.