A fejlesztésekben is partnere a vármegyéknek a VOSZ

A fejlesztésekben is partnere a vármegyéknek a VOSZ
2023. 03. 29., 20:08

Pécsen, Kaposváron és Tatabányán folytatódott a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) fórumsorozata.

A VOSZ márciusi vállalkozói találkozóin tájékoztatnak az idei 35 éves jubileumi évben induló 5 éves stratégiáról, a cselekvési programról, valamint a szövetség aktuális gazdaságpolitikai kérdésekre adandó válaszairól. A vármegyei VOSZ-szervezetek egyben összegzik tavalyi munkájukat. A rendezvényeken elhangzott, hogy a gazdasági tervezésben és a fejlesztésekben is a vármegyék partnere a VOSZ.

Pécs, 2023. március 28.

Horváth László, a VOSZ Baranya vármegyei elnöke kiemelte a szervezet egyik legfontosabb szolgáltatását, az olcsó vállalkozói hitelek közvetítését és az ehhez kapcsolódó tanácsadást. Kifejtette, hogy a konstrukció iránt továbbra is élénk az érdeklődés. Tavaly több ezer szerződött Széchenyi Kártya tulajdonossal bővült a vármegye, döntő többségük mikro- és kisvállalkozás. Mindez több milliárd forintnyi hitelkihelyezést jelentett. Az elnök beszámolt arról is, hogy a vármegyei szövetség tagsága az elmúlt évben megduplázódott, mára közel 200 cégből áll.

Kaposvár, 2023. március 28.

Csizmadia Gábor, a VOSZ Somogy vármegyei elnöke a rendezvényen a Prima díjakról is beszélt, amelyek odaítéléséről a térség polgárainak részvételével döntenek, és ami fontos kulturális missziót jelent a szervezet és a vármegye életében. A szervezet idei tervei kapcsán a VOSZ 35 program országos rendezvénysorozatát, továbbá a rendszeres tájékoztatást és a párbeszéd fontosságát emelte ki, amely elengedhetetlen a sikerhez. Mint mondta: „a helyi aktivitások és az országos programok erősítik egymást, intenzív jelenléthez és növekvő befolyáshoz vezetnek, a vállalkozások és a versenygazdaság fejlődése érdekében.”

Tatabánya, 2023. március 23.

„Alig hevertük ki a Covid következményeit, jött az energiaválság és az ukrajnai háború, ma is érezzük ezek hatását, a vállalkozók maguk is tapasztalják, hogy lassul a gazdaság” – jelentette ki Pordán Zsigmond, a VOSZ Komárom-Esztergom vármegyei szervezetének elnöke. Hozzátette: az érdekképviselet mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy ezen a helyzeten átsegítse a vállalkozókat. Ebben kiemelt szerepe van az információmegosztásnak, a tudás átadásának, a tanácsadásnak. Tavaly a Széchenyi Kártya Programban több mint ezer új kártyaigénylést fogadtak be a vármegyében, mintegy 17 milliárd forintnyi kedvező finanszírozást nyújtva a vállalkozásoknak.

(A fotó a kaposvári vállalkozói fórumon készült.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS