16. alkalommal adták át Jász-Nagykun-Szolnok megye legrangosabb díjait

2020. 10. 01., 18:30

2020-ban immár tizenhatodik alkalommal köszöntötték a megye legkiválóbbjait. A kulturális műsorral színesített, nagyszabású területi Prima gála a szervezőknek köszönhetően idén sem maradt el. A rendezvényt a helyi hagyományokat követve ezúttal is szeptember 16-án tartották. A díjátadók történetében először az ünnepséget a járványveszély miatt a közönség csak online követhette nyomon.

A Szigligeti Színház felújítása még tart, így a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) megyei elnöksége a díjátadót idén is az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban rendezte meg, természetesen szigorú biztonsági előírások betartása mellett – olvasható a VOSZ honlapján.

Dr. Lits József, a VOSZ megyei elnöke, a szolnoki gála „atyja” is köszöntötte a magyar tudomány és kultúra régiónkban tevékenykedő, munkálkodó kiválóságait, tudósokat, művészeket, oktatókat, sportolókat. Tolmácsolta Szalay Ferenc polgármester szavait is:

„Az élet ezúttal úgy hozta, hogy nem tudunk közösen ünnepelni megyénk legnagyobb presztízzsel bíró díjátadóján. A Prima díj szellemisége sokkal többet adott nekünk az elmúlt tizenhat esztendőben, mint amit első alkalommal a legtöbben gondolhattak róla. Prímának lenni ugyanis több mint egy díj, több mint az azzal járó pénzjutalom, ez valóban a társadalom elismerése, egy megkérdőjelezhetetlen értékmérő”.

Dr. Lits József elárulta, kétséges volt, hogy a koronavírus terjedése miatt megtarthatják-e a gálát, de a szigorú járványügyi intézkedéseknek köszönhetően sikerült. Köszönetet mondott mindazoknak, akik ebben a helyzetben is végezték munkájukat, vagy mindent megtettek, hogy mérsékeljék a járvány gazdasági hatásait. Az is elhangzott, augusztus 31-ig 21 ezer 192 szavazatot adtak le a jelöltekre az Új Néplap szelvényein, segítve eldönteni, kik a legérdemesebbek az elismerésre.

Ám mielőtt lehullott volna a lepel a nagy titokról, a VOSZ ez évben is elismerést adott át a kiemelkedő teljesítményt nyújtó megyei vállalkozóknak, illetve a hon- és rendvédelmi szervek kiválóságainak. A díjazottak az oklevelet és az aranymedált hagyományosan a korábbi év díjazottjaitól vehették át.

Az év köszörűsmestere Válik János, az év gépkocsioktatója Barabás László, az év autóvillamossági szerelője Turcsányi István, az év humanitáriusa Ádám Csaba, az év karosszérialakatos mestere Faragó Richárd, az év mesterfodrásza Gaál Gabriella, az év kiképzője Darabont Dezső őrnagy, az év különleges műveleti katonája Gerőcs Gábor zászlós, az év előretolt repülésirányító tisztje Herczeg Gábor őrnagy lett. Az év rendőrének dr. Barilla Katalin rendőr alezredest választották, ő kórházparancsnoki teendői miatt a gála előtt vette át az elismerést.

Kuti Mihály, a jászberényi Kód Kft. ügyvezetője és Vass Attila, a tószegi Accel Hunland Kft. ügyvezetője a Vállalkozók Napján, Budapesten veheti majd át az Év Vállalkozója díjat.

Ezt követően a jelöltekről készült kisfilmeket mutatták be. A gálaműsort megelőzően a VOSZ megyei elnöksége egy tanácsadó testület véleményét is kikérte a nettó egymillió forint jutalommal járó Prima díj legérdemesebbjeinek kiválasztásához. A megyei szervezet elnöke által létrehozott alapítvány kuratóriuma úgy határozott, hogy az alapító saját vagyonából és a vállalkozó társai önzetlen segítségével befolyt pénzből közönség- és különdíjat is átad, melyek értéke nettó 250–250 ezer forint.

Az idei év közönségdíjasának nevét az Új Néplap főszerkesztője, Király Ernő jelentette be. Ezt az elismerést idén a zeneművészet kategória jelöltje, Sülyi Károly vehette át. Különdíjjal Vargáné Tóth Éva festő munkásságát jutalmazták.

Területi Príma díjban részesült a sajtó kategória jelölte, az Új Néplap és hírportálunk újságírója, Mészáros Géza. A prímák közé emelték az oktatás és köznevelés kategóriában induló Napsugár Gyermekházat, valamint a sport kategóriában ringbe szálló Nagy Viktor vízilabdázót is.

A kiválóságok Pogány Gábor Benő szobrászművész Kincsem című plakettjét kapták ajándékba.

A vezető képen dr. Lits József

(Fotók: Mészáros János)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS