Uniós finanszírozás igényelhető az egészségügyi termékek, orvosi csoportok és betegek szállításához

2020. 06. 22., 12:30

Az Európai Unió tagállamai további finanszírozást igényelhetnek a Szükséghelyzeti Támogatási Eszközből az alapvető áruk, az orvosi csoportok és a koronavírus által érintett betegek szállításához.

Ez kiegészíti az uniós polgári védelmi mechanizmuson keresztül már rendelkezésre álló támogatást, valamint a rescEU keretében eljuttatott védőeszköz-szállítmányokat. Egy kísérleti művelet révén mára több mint hét tonna egyéni védőeszközt juttattak el Bulgáriába. A szállítmány több mint 500 000 szájmaszkból áll, amelyeket Bulgária vásárolt, a szállítási költségeket pedig az EU fedezte.

„A Szükséghelyzeti Támogatási Eszköz segítséget nyújt abban, hogy a létfontosságú egészségügyi felszerelések eljussanak oda, ahol azokra szükség van, valamint támogatja a tagállamokat az egészségügyi személyzet szállításában, illetve a más tagállamokból érkező betegek fogadásában, tanúbizonyságot téve az európai szolidaritásról. A védőeszközök Bulgáriába történő sikeres eljuttatását követően a következő hetekben további műveletekre kerül sor” – nyilatkozta Janez Lenarčič válságkezelésért felelős biztos.

A Szükséghelyzeti Támogatási Eszköz előmozdítja az áruk, felszerelések és betegek szállítását.

220 millió eurót bocsátottak rendelkezésre a következő műveletek támogatására:

  • Egészségügyi termékek eljuttatása oda, ahol azokra a legnagyobb szükség van, a segítségnyújtási eszközök és segélyszállítmányok uniós tagállamokba történő szállításának finanszírozása révén.
  • Betegek átadása uniós tagállamok között vagy uniós tagállamokból szomszédos országokba, amennyiben fennáll a veszélye annak, hogy a lehető legtöbb ember ellátásának biztosítása miatt az egészségügyi szolgáltatások túlterhelődnek.
  • Egészségügyi személyzet és mobil orvosi csoportok szállítása uniós tagállamok között és szomszédos országokból az EU-ba, hogy segítséget nyújtsanak az embereknek ott, ahol a legnagyobb szükség van az orvosi ellátásra.

Az Európai Bizottság június 17-én ismertette a tagállamokkal a mobilitási csomag keretében nyújtott finanszírozás igénylésére vonatkozó eljárást és feltételeket. A tagállamok már benyújthatják kérelmüket az Európai Bizottsághoz.

A Szükséghelyzeti Támogatási Eszköz

A 2,7 milliárd eurós költségvetésű Szükséghelyzeti Támogatási Eszközt 2020. április 16-án aktiválták. Az eszköz a folyamatosan változó igények kezeléséhez szükséges rugalmasságot hivatott biztosítani, amint az EU a világjárványra való azonnali reagálás szakaszából az irányított enyhítés, a helyreállítás és a megelőzés szakaszába lép. Olyan fellépéseket céloz, amelyek esetében az uniós szintű közös erőfeszítések a legeredményesebben járulhatnak hozzá a Covid19-járvány megfékezésére irányuló intézkedések fokozatos megszüntetését célzó közös európai ütemterv végrehajtásához.

A Szükséghelyzeti Támogatási Eszköz kiegészítő eszköz: tevékenysége kiegészíti az egyéb uniós eszközök – például a polgári védelmi mechanizmus, a rescEU, a közös közbeszerzési eljárások és a koronavírus-reagálási beruházási kezdeményezés – keretében tett erőfeszítéseket, valamint a tagállamok nemzeti erőfeszítéseit.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-02-04 13:15:00
A rugalmas munkakörülmények, 600–800 ezer forintos kezdőbér – ezek a fiatal diplomások legfontosabb igényei a munkaadókkal szemben. 2025 a fordulat éve a munkaerőpiacon, amely komoly kihívásokat tartogat mind a munkáltatói, mind pedig a munkavállalói oldalon. A friss tendenciákat Orbán Balázs, a március 11–12-i Műegyetemi Állásbörze főszervezője foglalta össze.

  Rovathírek: HIPA

Megkétszerezte a környei multitechnológiás ragasztógyár termelési kapacitását a Henkel Magyarország. A német világcég globális hálózatának kiemelt operációi között számon tartott üzemben 30 millió euró értékben új gyártósorokat szereltek be, aminek nyomán a vállalat bútoripari és élelmiszeripari ügyfeleket is ki tud szolgálni. A fejlesztés eredményeképpen az üzem 20 új munkahellyel is bővült.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.