Ingatlanos bűnszervezetet számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Dunántúlon – közölte a hivatal pénteken az MTI-vel.
A bűnszervezet egy bonyolult, több offshore hátterű taggal is rendelkező céghálózatot hozott létre költségvetési csalásra. Érdekeltségi körön belül, színlelt szerződésekkel adták-vették az ingatlanokat jóval a piaci ár alatt, de eltitkolták, illetve fiktív költségszámlákkal csökkentették a lakások, üzletek, garázsok, valamint két munkásszálló bérbeadásból származó óriási bevételeiket is.
A bűnbanda felszámolására szervezett akcióban a NAV nyomozói, a MERKUR Bevetési Egység, informatikus szakemberek és járőrök támogatásával csaknem 50 helyszínen kutattak egyszerre, több tanút és gyanúsítottat is kihallgattak. A szervezet luxuskörülmények között élő vezetőitől festményeket, elektromos hajót és nagy értékű autókat foglaltak le, bankszámlákat, ingatlanokat vettek zár alá másfél milliárd forint értékben.
A nyomozás bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt folyik, a szervezet vezetői – ha bűnösségük bebizonyosodik - 16 évet is kaphatnak – olvasható a közleményben. (MTI)
Történetének egyik legnagyobb szabású fejlesztésével megduplázta kapacitását a magyar műanyagipar hagyományos szereplője, a Start Plast.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.