Luxuskörülmények között élt az a vállalkozó, aki társaival adócsaló építőipari céghálózatot működtetett. A számlagyár 433 millió forint kárt okozott a költségvetésnek. A NAV bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz.
A Pest megyei bűnszervezet egy héttagú, látszólag építőipari tevékenységet végző céghálózatot irányított. A láncolatba épített cégek azonban elenyésző valós munkát végeztek, kifejezetten fiktív számlázásra, bűncselekmények elkövetésére alapították őket. A céghálón összesen csaknem 4 milliárd forintot futtattak át, a társaságokhoz beérkező összes pénzt már az utalások napján vagy másnap készpénzben felvették.
A fiktív számlákkal a befogadó vállalkozások jelentősen csökkenteni tudták áfa- és társaságiadó-költségeiket, a bűnbanda működése így összesen 433 millió forint vagyoni hátrányt okozott a költségvetésnek. A kár egyébként majdnem teljes egészében megtérült az akcióban, a bűnszervezet irányítójának 355 millió forint értékű luxusingatlanán túl egy rejtett széfből 7,5 millió forint készpénzt, három gépjárművet és céges számlapénzeket is biztosítottak a nyomozók.
A rajtaütés napján hetven pénzügyi nyomozó és pénzügyőr dolgozott három megyében, huszonnégy helyszínen. Összesen hét személyt hallgattak ki gyanúsítottként, akik közül a bűnszervezet vezetőjét, két további tagot valamint az őket segítő könyvelőt is őrizetbe vették. A Pécsi Járásbíróság elrendelte mind a négy személy letartóztatását. (NAV)
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.