A NAV kockázatelemzés alapján folytatott ellenőrzést egy szerszámgépek és alkatrészek értékesítésével foglalkozó egyéni vállalkozónál. A vállalkozó évek óta minimális jövedelmet vallott be, pedig bevallásaiban jelentős összegű árbevétel szerepelt.
Az adózó egyéni vállalkozása mellett egy azonos tevékenységet folytató kft. ügyvezetője is volt. A kft. és az egyéni vállalkozó azonos üzlethelyiségekben értékesítette a termékeit, úgy, hogy a két vállalkozás árukészlete nem különült el.
A NAV az üzlethelyiségekben található számítógépekről lementette a készlet-nyilvántartási adatokat és megállapította, hogy az árukészlet mozgása sem a kiállított számlákkal, sem az online pénztárgép szerinti bevételekkel nem volt összhangban. Gyanús volt az is, hogy a vállalkozó átadott könyvelési iratai szerint veszteségesen értékesített, azaz olcsóbban adta el a terméket, mint amennyiért beszerezte. Ez nyilvánvalóan nem lehetett célja egy vállalkozásnak.
Végül beigazolódott, hogy a bevallásokban nem a valós árbevételét tüntette fel, így becsléssel állapították meg az eltitkolt árbevétel összegét. Ez csaknem 14 millió forint adófizetési kötelezettséget eredményezett.
Az adózó – részletfizetéssel – a teljes, elmaradt összeget befizette. (NAV)
Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.
A Paksi Atomerőműben befejezték a 2. blokk ez évre tervezett karbantartását és éves főjavítását. Az üzemeltető szakemberek felterhelték a blokkot.