Az ablakon át menekültek a NAV elől a pomázi csempészek

2019. 12. 11., 17:00

Több mint 30 kiló marihuánát és mintegy 13 millió szál csempészcigarettát találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai egy pomázi raktárépületben. Az ipartelepet már régóta szemmel tartották, az elkövetőkre egy nagyobb szállítmány „fűrészáru” felpakolásakor csaptak le.

A nyomozók a rétegelt lemezzel megrakott kamion preparálása közben jelentek meg a helyszínen. Az elkövetők ijedtükben az adózatlan cigarettával teli raktárba zárkóztak, és annak egyik oldalsó ablakán kimászva próbáltak kereket oldani.

A helyiségbe bejutva a NAV munkatársai megállapították, hogy a rétegelt lemezlapok tömbjeit a csempészek belül kivágták és épp a kialakított üregbe kezdték elrejteni a raktárban felhalmozott cigit, amikor megzavarták őket.

A raktárban összesen 12 708 660 szál adójegy nélküli, Regina American Blend márkájú cigarettát találtak, egy elzárt részből pedig további 32,7 kilogramm marihuána és egy NAV-végrehajtás elől elrejtett nagy értékű autó is előkerült.

A nyomozók menekülés közben fogták el az elkövetőket és a bűncselekmény szervezőit. Valamennyiüket gyanúsítottként hallgatták ki, közülük négy fő – három magyar és egy szlovák állampolgár – letartóztatását a bíróság elrendelte. A NAV a csempészcigit lefoglalta, a megtalált marihuánát pedig átadta a Pest Megyei Rendőr-főkapitányságnak.

Az elkövetők csak a csempészcigarettával több mint 600 milliós kárt okoztak a költségvetésnek, tettükért akár 10 év szabadságvesztést is kaphatnak. (NAV)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS