144 ezer diák vesz részt a PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét programjain

144 ezer diák vesz részt a PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét programjain
2023. 03. 06., 19:40

Március 6-án indult a kilencedik PÉNZ7 pénzügyi és vállalkozói témahét az iskolákban, a március 10-ig tartó program pénzügyi témakörében a „Korszerű pénzkezelés és digitális biztonság”, a vállalkozóiban pedig a „Gondolkozz és vállalkozz!” fókusz szerepel.

Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter videoüzenetben köszöntötte a rendezvény résztvevőit, és rámutatott: a diákok és a vállalkozásfejlesztés érdekében együttműködik az állam, a civil-, és versenyszféra, a pedagógustársadalom, a pénzügyi szervezetek.

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár a megnyitójában kiemelte: a program iránt az idén is nagy az érdeklődés, több mint ezer iskola közel 144 ezer diákja vesz részt rajta, 506 önkéntes közreműködésével. Hozzátette, hogy a tanév kiemelt témáinak különböző korosztályok számára kidolgozott tananyagait és a felkészülést segítő anyagait a regisztrált iskolák ingyenesen tölthetik le a témahét honlapjáról.

Túri Anikó, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium közigazgatási államtitkára, a PÉNZ7 projektvezetője azt emelte ki, hogy a diákok figyelmét a jelszavak, a digitális biztonság fontosságára hívják fel az élményközpontú tanórákon, ahol az egyes korosztályok sajátosságait figyelembe véve, játékosan adják át az ismereteket.

Tóth Tibor, a Pénzügyminisztérium államháztartás finanszírozásáért és nemzetközi kapcsolatokért felelős államtitkára kifejtette: Magyarország 2015-ben alapítóként csatlakozott az European Money Week Európa-szerte mintegy 30 országban zajló kezdeményezéséhez. A PÉNZ7 idén is kapcsolódik mind a European Money Week, mind a mintegy 130 országot érintő Global Money Week eseménysorozathoz, egyben a kormány 2017-ben elfogadott nemzeti pénzügyi tudatosságot előmozdító nemzeti stratégiájának céljait is támogatja.

Hergár Eszter, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumi elnöke kiemelte: immár kilenc éve készíti el az alapítvány a PÉNZ7 tananyagait, mintaóráit. A Belügyminisztérium együttműködésével idén 570 ezer tankönyv és munkafüzet segíti majd az ismeretek átadását.

Hegedüs Éva, a Magyar Bankszövetség elnökségi tagja szerint az elmúlt évek legfontosabb tanulsága, hogy a közös cél érdekében létrehozott együttműködéssel mindenki nyer, a részt vevő szervezetek, a diákok és a tanáraik egyaránt. Eddig több mint 1,4 millió diák és 12 ezer tanár vett részt a program indulása óta, és 9300 iskolában tartottak órákat.

A PÉNZ7 együttműködő szakmai partnerei a Belügyminisztérium projektvezetésével a Gazdaságfejélesztési Minisztérium, a Pénzügyminisztérium, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány. (MTI)

A felvételen Tóth Tibor a témahét nyitórendezvényén a Magyar Fejlesztési Bank székházában.

(Fotó: MTI/Soós Lajos)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-19 06:10:00
A hírt a robotot gyártó Apptronik jelentette be, és bár a robot árát nem árulta el, közölte annak legfontosabb paramétereit, valamint azt, hogy a prémiumautó milyen feladatok elvégzésére próbálja befogni. A Mercedes-Benz az Apollo autóipari alkalmazásainak meghatározására törekszik a tesztidőszakban.
2024-03-18 21:10:59
A Budapesti Corvinus Egyetem közös kutatást indít az OPTEN-nel és a Grémium az Utódlásért Egyesülettel a hazai családi és nem családi tulajdonban lévő magánvállalatok professzionalizációjának feltérképezésére.
2024-03-18 20:10:44
Megszűnt az újraengedélyezési eljárás, és automatikusan határozatlan idejűvé vált az engedély minden olyan termésnövelő anyag esetében, amely 2024. január 1-én érvényes engedélyokirattal rendelkezett. Lényeges változás továbbá, hogy az idei évben gyártott tételeken már nem kötelező feltüntetni az engedély hatályát.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.
2024. 02. 03., 21:30
epizód: 2024 / 3   |   hossz: 19:22
A Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetségének elnökével azt elemezzük a BizniszPlusz aktuális epizódjában, hogy hogyan alakíthatja át a toborzási folyamatokat és általában a HR munka világát a mesterséges intelligencia. A szakemberrel megnéztük azt is, milyen szakmai készségek ívelnek fel az AI korszakban, és ennek milyen lenyomatai lesznek érzékelhetők a következő években, sőt, már 2024-ben is. A magyar gazdaságban megjelent külföldi munkavállalók által elindított munkaerőpiaci trendek, valamint a változó minimálbér és bérminimum hatásai szintén szóba kerültek a beszélgetésben. Utóbbiakról kiderült mekkora terhet rónak a magyar vállalkozásokra, és ennek milyen mögöttes okai vannak, a munkaerő termelékenységének alakulásától a tapasztalt kollégák megtartásáért indult küzdelemig.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS