Európai Vállalkozásfejlesztési Díj: kreatív, innovatív és egyedi programokkal lehet pályázni

Európai Vállalkozásfejlesztési Díj: kreatív, innovatív és egyedi programokkal lehet pályázni
2025. 03. 26., 11:05

Megjelent az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj idei felhívása, amelyre a Nemzetgazdasági Minisztérium 2025. május 30-ig várja azoknak a kreatív, innovatív és egyedi vállalkozásfejlesztési programok nevezését, amelyek segítik a vállalkozóvá válást és megkönnyítik a vállalkozások mindennapjait.

A kormány KKV Stratégiájának kiemelt célja a vállalkozói kedv ösztönzése, a vállalkozói lét és életpálya társadalmi megbecsültségének növelése, valamint a vállalkozásindításhoz szükséges tudás és kompetenciák elsajátításának támogatása. Ezen célokkal összhangban az Európai Bizottság és a Nemzetgazdasági Minisztérium az idei évben is meghirdeti az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj (European Enterprise Promotion Awards, EEPA) felhívását – olvasható a tárca közleményében.

Az Európai Vállalkozásfejlesztési Díj felhívást először 2006-ban tette közzé az Európai Bizottság. A felhívás nem csupán verseny: célja olyan kezdeményezések megismertetése az európai nyilvánossággal, amelyek ösztönzik a vállalkozói tevékenységet, megkönnyítik a vállalkozóvá válást, a vállalkozások mindennapjait, és nemzetközi szinten is kiemelkedő jó gyakorlatokkal szolgálhatnak. A legjobb európai programok elismerésével a Bizottság évről-évre díjazza a legkreatívabb és legsikeresebb vállalkozásfejlesztési projekteket, mely más szervezeteket is inspirálhat hasonló kezdeményezések megvalósítására.

Az elismerésre hat kategóriában pályázhatnak a vállalkozásfejlesztéssel foglalkozó civil szervezetek, önkormányzatok, állami szervek és intézmények, legalább 15 hónapja működő projektjükkel. A felhívás egyik kategóriája a kkv-k előtt is nyitva áll. A két fordulóból álló felhívás első, nemzeti fordulójában legsikeresebben teljesítő két kezdeményezés lehetőséget kap, hogy az európai fordulóban is megmérettesse magát, és kategóriája legjobbjaként elismerésben részesüljön, vagy elhozza az Európai Zsűri Fődíját. A Fődíjat az a kezdeményezés kapja, amely Európa leginnovatívabb és leginspirálóbb vállalkozásfejlesztési programjának bizonyul.

Az európai forduló díjainak átadására egy nagyszabású díjátadó eseményen kerül sor a KKV Közgyűlés keretein belül, mely ez év novemberében Dániában kerül megrendezésre.

Az Európai Vállalkozásfejlesztési Díjra a pályázati anyagokat a kkv@ngm.gov.hu e-mail címen várják. A pályázatok benyújtási határideje 2025. május 30. A felhívás dokumentációja ezen a linken érhető el.

A fotó a 2024-es díjátadón készült.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 03. 28., 12:35
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.
2025-03-27 20:05:00
Elkezdődött a társadalmi egyeztetése annak a kormányrendelet-tervezetnek, amely szerint a beruházások beüzemelése céljából lehetővé válik, hogy előzetes csoportos munkavállalási jóváhagyással kizárólag a beruházás beüzemeléséig, de legfeljebb egy évig Magyarországon vendégmunkások dolgozhassanak, amennyiben megfelelnek a jogszabályban meghatározott feltéteknek.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS