Közel 26 ezer pályázat érkezett az AKG és ÖKO programokra

2025. 01. 17., 14:10

Az agrár-környezetgazdálkodási, illetve az ökológiai gazdálkodást támogató felhívásra összesen csaknem 26 ezer pályázat érkezett be, amelyek együttesen mintegy kétmillió hektár területet érintenek – tájékoztatott az Agrárminisztérium.

Az Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések pályázati felhívásra (KAP-RD19a-1-24) 19 846 kérelem érkezett 1 611 100 hektárra, míg az ökológiai gazdálkodást támogató felhívásra (KAP-RD20-1-24) 5799 pályázatot nyújtottak be, 350 756 hektárhoz kapcsolódóan.

A beérkezett igények meghaladják a Vidékfejlesztési Program alapján kiírt, előző támogatási konstrukciókban részt vett területnagyságot. Akkor az Agrár-környezetgazdálkodási programban mintegy 17 ezer gazdálkodó vett részt hozzávetőlegesen 1,2 millió hektár termőterülettel, míg az ökológiai gazdálkodást támogató felhívások keretei között évente kb. 5500 gazdálkodó nyújthatott be kifizetési kérelmet, és csaknem 275 ezer hektár után igényelhettek támogatást a kedvezményezettek – idézi fel a korábbi adatokat az Agrárminisztérium közleménye.

Az újonnan meghirdetett, ötéves támogatási programokhoz kapcsolódó éves kifizetésekből a 20232027 közötti Közös Agrárpolitika Stratégiai Terv pénzügyi kereteiből az első két évet lehet finanszírozni, míg a másik három év finanszírozása át fog tolódni a KAP következő ciklusára.

Az Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések esetében a gazdálkodók tíz különböző tematikus előíráscsoport közül választhattak, az ökológiai gazdálkodás esetében pedig szántó, gyep és ültetvény földhasználati kategóriák keretei között nyújthattak be kérelmet.

A jelentős szakmai érdeklődésre reagálva az Agrárminisztérium – az AKG kapcsán az egyes tematikus előíráscsoportok szerint, az ökológiai gazdálkodás támogatása esetében pedig az egyes földhasználati kategóriákhoz kapcsolódóan – összegyűjtötte, hogy a termelők mekkora területtel kívánnak csatlakozni. Az adatok az itt elérhető táblázatban tekinthetők meg. A benyújtott támogatásai kérelmek feldolgozása megkezdődött.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-02-04 13:15:00
A rugalmas munkakörülmények, 600–800 ezer forintos kezdőbér – ezek a fiatal diplomások legfontosabb igényei a munkaadókkal szemben. 2025 a fordulat éve a munkaerőpiacon, amely komoly kihívásokat tartogat mind a munkáltatói, mind pedig a munkavállalói oldalon. A friss tendenciákat Orbán Balázs, a március 11–12-i Műegyetemi Állásbörze főszervezője foglalta össze.
2025-02-03 17:15:00
Erősödő kereslet, több feladott hirdetés, ugyanakkor kínálatcsökkenés jellemezte a januárt az országos lakáspiacon az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint. Az élénkülés viszont nem egyenletes az országon belül, és a különböző ingatlantípusokat sem ugyanúgy érinti.

  Rovathírek: HIPA

Megkétszerezte a környei multitechnológiás ragasztógyár termelési kapacitását a Henkel Magyarország. A német világcég globális hálózatának kiemelt operációi között számon tartott üzemben 30 millió euró értékben új gyártósorokat szereltek be, aminek nyomán a vállalat bútoripari és élelmiszeripari ügyfeleket is ki tud szolgálni. A fejlesztés eredményeképpen az üzem 20 új munkahellyel is bővült.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 01. 17., 08:20
epizód: 2025 / 2   |   hossz: 24:49
A kiskorú gyermeket nevelő szülők adóalapját csökkentő családi kedvezmény mértéke 2025. július 1-jétől 50 százalékkal nő, így a kétgyerekes családok az év második felében már nem havi 40 ezer, hanem 60 ezer forint adót és járulékot takarítanak meg. Nem mindegy azonban, hogy mikor és hogyan nyilatkoznak erről a dolgozók, miközben a munkáltatóknak is érdemes odafigyelni az ezzel kapcsolatos változásokra. A legfontosabb tudnivalókról Honyek Pétert, a PwC Magyarország személyi jövedelemadóval foglalkozó területének igazgatóját kérdeztük.
Az amerikai vállalat éppen Budapesten nyitott irodát, hogy a magyar fővárosból kiindulva Európában és Ázsiában is terjessze a forradalmi alumínium-újrahasznosító technológiáját. Az Austin AI Europe a kontinens klímacéljai felé lökdösi mindazokat a gyártókat, akik nem csak a szén-dioxid-kibocsátást, hanem a költségeket is visszafognák – közvetlenül hulladékból származó, azonnal feldolgozható alumínium újrahasznosításával. A részben vagy egészben a timföldgyártást is kiváltó megoldást a cég hazai munkatársai, Demmer Dóra és Cholnoky Miklós mutatták be a BizniszPlusznak. Ismerje meg közelebbről a fenntartható alumíniumgyártás úttörő rendszerét, amely Magyarországról folytatja útját a világhír felé!
2024. 12. 17., 10:35
epizód: 2024 / 24   |   hossz: 27:58
A 2025-ös évre vonatkozó adócsomag változásai minden vállalkozást érintenek, és komoly átalakulás küszöbén állnak a NAV digitális megoldásai is, amelyekben már szerepet kap a mesterséges intelligencia. Farkas Gábor, a PwC Magyarország adó- és jogi tanácsadási üzletágának vezetője részletesen beszélt a BizniszPlusznak az adórendszert érintő új szabályokról, az áfabevallások digitális jövőjéről és az adótanácsadás fejlődési irányairól. Ezek a nagyvállalatok és a kkv-k mellett a könyvelői és adótanácsadói szakmára is hatással lesznek, érdemes tehát meghallgatni a szakértő értékelését és tanácsait.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS

A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.