„Nemzeti kincsünk, a ló”

„Nemzeti kincsünk, a ló”
2022. 11. 07., 18:43

„Nemzeti kincsünk, a ló” címmel tart előadást 2022. november 22-én Dr. Sótonyi Péter, az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) Irányító Testületének alelnöke, az Állatorvostudományi Egyetem rektora a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az ELKH közös rendezvényén.

Az MCC Tas vezér utcai Képzési Központjában megrendezett eseményen Dr. Sótonyi Péter betekintést nyújt a magyarság különleges kapcsolatába a lóval, lótenyésztésünk nagy korszakaiba az Árpád-kortól egészen az angol telivérig, nem felejtve reformkorunk hazafijainak, Széchenyinek, Wesselényinek és Kozma Ferencnek szerepét a hazai lótenyésztésben. Az előadás középpontjában a magyar lótenyésztés társadalmi és gazdasági hatásairól lesz szó, de a múlt megismerésén túl, jelenünk és jövőnk vonatkozásában többek között a „Kincsem Nemzeti Lovasprogram” bemutatására is sor kerül.

Az előadást pódiumbeszélgetés követi dr. Kövér László, az MCC Középiskolás Program vezető oktatójának vezetésével.

A rendezvény nyilvános, azonban regisztrációhoz kötött. (ELKH)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-05-07 16:05:00
A polgári perekben az egyik leggyakrabban alkalmazott bizonyítási eszköz a tanúvallomás. A bíróság által megidézett tanúnak meghallgatása során be kell számolnia az általa tapasztalt, észlelt tényekről, körülményekről, és kérdésekre kell válaszolnia. Mikor nem tehet vallomást a tanú? Mikor tagadható meg a tanúvallomás? A kérdésekre dr. Szabó Gergely ügyvéd válaszol.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.
2025. 04. 21., 20:15
epizód: 2025 / 8   |   hossz: 27:33
Bár a dolgozók nem kizárólag a bér miatt állnak tovább a munkahelyükről, kár lenne tagadni, hogy a nem versenyképes fizetés a legfőbb oka annak, ha új állás után néznek. Sinka Judit, a Jobtain Munkaerő-kölcsönző HR vezetője ebben az epizódban elárulja, hogy a felméréseik szerint hazánkban mennyivel nő a bérigény, és hogy van-e realitása a fizetések emelkedésének a 2025-re várható gazdasági körülmények, illetve a várható infláció mellett. A szakértő arra is választ ad, hogy a magasabb béren kívül még milyen módszerekkel lehet megtartani a tehetséges dolgozókat.
Nem sokkal a lakásbiztosítási kampány után máris látszanak a legfontosabb piaci változások. Az ügyfelek jobb szolgáltatásokat és akár jelentősen alacsonyabb díjakat érhetnek el, ha legalább annyira figyelnek a lakásbiztosításukra, mint a kgfb-re. Erre Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója szerint óriási szükség is van, hiszen sokan akár 10 évig érintetlenül hagyják a meglévő biztosításukat, ami idővel alkalmatlanná válik arra, hogy fedezze a károk mai helyreállítási költségeit. További tanulság, hogy évi pár ezer forinttal többért milyen remek kiegészítő szolgáltatásokhoz lehet hozzáférni.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS