Az új beruházásoknál egyre több cég vezeti be a robottechnológiát, a mesterséges intelligencia is utat tör, ami a jövő munkaerőpiacára is hatással lesz. Hogyan készülhetnek fel a változásokra a vállalkozások? Szabó Zoltán Kázmér, a VOSZ Digitalizáció-Informatikai Szekciójának elnöke beszélt a lehetőségekről.
„A koronavírus járvány hatására a magyar kis- és középvállalkozások is kezdik felismerni, hogy csak akkor képesek lépést tartani a versenytársakkal és a fogyasztói igényekkel, ha nyitnak a digitalizáció adta lehetőségek felé” – mondta Szabó Zoltán Kázmér, a VOSZ Digitalizáció-Informatikai Szekciójának elnöke a hellovidek.hu-nak adott interjúban.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége élő és online előadások, konferenciák keretében értékes információkat oszt meg a tagságával. A Digitalizáció-Informatikai Szekció aktívan részt vesz az országos Ágazati Készségtanács munkájában az informatika és digitalizáció területén, alapító tagja az országos Mesterséges Intelligencia Koalíciónak.
„Online platformjaink is segítik a magyar cégeket szakmai információkkal, például a vallalkozo.info portál. Interneten ingyenes online reklámfelületet biztosítunk a vállalkozások részére termékeire és szolgáltatásaira a Vállalkozók Virtuális Piactere portálján” – fogalmazott az elnök.
A VOSZ támogatja a határon túli magyar vállalkozásokat, és az azokat összefogó szövetségek munkáját. A VOSZ létrehozta a Kárpát-medencei Magyar Vállalkozói Szövetségek Nemzeti Fórumát, amelynek önálló online felületet is biztosítanak a vallalkozo.info portálon belül.
Szabó Zoltán Kázmér közölte: „Az elemzők azt jelzik felénk, hogy a világgazdaság értékeinek előállítását 2030-ra többségében már a mesterséges intelligencia által vezérelt virtuális és fizikai okosrobotok fogják végezni. Azoknak a vállalatoknak, amelyek részesülni akarnak az MI és a robottechnika fejlődése által biztosított piaci lehetőségekből, már 2022-ben nyitniuk kell. Azok a cégek, amelyek bevezetik az új technológiákat, nem csak saját magukat, azaz a cég vezetését tanítják, hanem a munkavállalóikat is. Ezek a vállalkozások a jövőre nézve vonzó munkahelyeket teremtenek és a rendkívül gyorsan fejlődő technológiai változások területén nem piacot veszítenek, hanem piacot nyernek”.
A HIPA munkáját és hazánk befektetési környezetét negyedik alkalommal ismerték el az Annual Investment Meeting éves kongresszusán Dubajban, idén már Európa legjobb befektetési ügynökségeként.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.