Egyáltalán nem kell kitűnő tanulónak lenni ahhoz, hogy később valakiből optimális vezető váljon – véli Ligeti György.
Azok az emberek, akik felnőttkorukban valamilyen területen kimagaslóak, általában nem voltak kitűnő tanulók gyerekkorukban – számol be tapasztalatairól Ligeti György.
A szervezetfejlesztő a Forbes.hu-n megjelent cikkében azt írja: „a valóságban hiába van egy gyerek esetében minden tantárgyhoz ötös osztályzat rendelve, egészen biztosan az egyik tantárgyhoz jobb érzékkel bír, mint a másikhoz.”
Ligeti szerint a nagyon tehetséges gyerekkel szemben az az elvárás, hogy amiből jó, szerezze meg a legjobb érdemjegyet, a többiből pedig ne bukjon meg, mert akkor nem tud továbblépni.
Lehetséges, hogy a nagyvállalatok is ezzel a szemlélettel tudják a lehető legoptimálisabb vezetőt megtalálni? – teszi fel a kérdést.
Vagyis: legyen képes az elvárt minimum szinten dokumentálni, tartatni a határidőket, segíteni az innovációt, megtalálni a hangot a beosztottakkal, beszállítókkal.
A szakértő úgy látja: „ezek közül elegendő, ha egyetlen egyben kiváló, a többi területen pedig megüti a vállalat által előírt minimumszintet.”
Bormarketing stratégia, zérótolerancia, eredetvédelem, generációváltás, szőlőtermesztés és klímavédelem, kóstolós masterclassok március 3-án, a 11. Borkonferencián.
A szén-dioxid-mentesen előállított áram túlnyomó többségét tavaly is a Paksi Atomerőműben termelték meg. Az elmúlt 10 évben a hazai villamosenergia-fogyasztás átlagosan évi 1,28 százalékkal növekedett.