Mindig vonzott a repülés, a légi irányítás, a repterek informatikai rendszerei – mondta az Üzletemnek Kántor András Ferenc, a K&H Bankkártya-fejlesztési Csoportjának vezetője.
Kántor András Ferencet választották idén az Év innovátorának. 12 éve kötelezte el magát bankkártyával kapcsolatos fejlesztéseknek. Nevéhez több, telefonon, okosórán, fitness karkötőn megvalósított digitális fizetési megoldás kötődik. Szakértelmének köszönhető, hogy a K&H Bank az európai kártyakibocsátók között elsőként tudott adott okosórákra fizetési lehetőséget bevezetni. Sokszor nagyon szoros határidőkkel dolgoznak, mint mondja: „a csapatom nélkül félkarú óriás lennék”. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 498. interjúja!
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– A mostani időszakot, hiszen a K&H-nál piacvezető fizetési megoldásokon dolgozom, valamint idén nekem ítélték a HTE Fekete László-díjat, amely hatalmas szakmai elismerés jelent nekem.
– Milyen távra tervez?
– Hosszútávra, a következő 5-10 évben továbbra is ezen a területen, ebben az irányban szeretnék fejlődni. Úgy gondolom, hogy a bankkártyás fizetés fejlesztése rengeteg kiaknázatlan területet rejt.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Minél nagyobb elmélyülés a bankkártya világában, ezt követően pedig tudásátadással szeretnék foglalkozni konferenciák és kutatás keretein belül.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– A szakmai közösségemtől, beleértve saját K&H-s munkatársaimat, valamint más cégek szakértőit.
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Azzal, hogy nincs „B” terv. „A” terv van, arra összpontosítunk, hogy megoldást találjunk rá.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Mindig is vonzott a repülés, a légi irányítás, valamint repterek informatikai rendszerei. Szakmán kívül a vendéglátás világa vonz, el tudnám képzelni magam egy idilli szőlőbirtok és egy vendégház vezetőjeként.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Üzleti kapcsolatokra nincs igazán szükségem, viszont szakmai kapcsolataimat több fórumon is építem, leginkább konferenciákon.
– Mire sajnálja az idejét?
– Adminisztrációra.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Nem kedvelem az agresszivitást, a rosszindulatot.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– A Balatonnál önkéntes vízimentőként el tudnám képzelni magam. Továbbá szívesen vállalnám hátrányos helyzetű gyerekek programozás- és műszaki oktatását.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Utazásra. Volt szerencsém sok helyen járni a világban, ezek az élmények megfizethetetlenek, így nem is sajnálom rájuk a pénzt.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A kerékpározás, időtöltés a barátokkal és az utazás.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.