Uniós támogatással létesít fémbútorüzemet a KAP Processing Kft. Mórahalmon

Uniós támogatással létesít fémbútorüzemet a KAP Processing Kft. Mórahalmon
2023. 01. 25., 18:44

Európai uniós támogatással korszerű fémbútorüzemet létesít a KAP Processing Kft. a Csongrád-Csanád vármegyei Mórahalmon.

Az augusztusra megvalósuló beruházás 257 millió forintos költségéből mintegy 180 millió forintot fedez a feltételesen vissza nem térítendő uniós támogatás.

A fejlesztés során fémbútorokat és egyéb kiegészítőket gyártó üzemet hoznak létre, amely elsősorban a cég már meglévő piacát célozza meg, de ezzel megnyílik a lehetőség újabb partnerek igényeinek kiszolgálására is.

A vállalkozás modern, számítógép vezérlésű precíziós gépeket szerez be. A fejlesztés eredményeképpen a KAP Processing Kft. változatos funkciójú, formájú és mintázatú bútorokat és kiegészítőket lesz képes előállítani. A fejlesztés lehetővé teszi az eddig bérgyártásban készülő termékek saját előállítását, a korábbinál magasabb minőségben, szélesebb termékpalettával, és gazdaságosabb technológiával.

Az új üzemben készülő termékek széles körben használhatók: iroda- és magánházakban, közterületeken, szállodákban, ipari létesítményekben vagy a vendéglátásban.

A beszerzendő eszközök energiaigényének kiszolgálására a projekt keretében napelemes rendszert is telepítenek.

Az üzem létrehozásával a KAP Processing Kft. 16 új munkahelyet teremt.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a 2011-ben alapított magyar tulajdonú vállalkozás értékesítéséből származó nettó árbevétele 2021-ben mintegy 552 millió forint volt, csaknem négyszerese a 2020. évinek. A vállalkozás 2020-ban 31, 2021-ben 91 millió forint adózott eredményt ért el. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-07 18:07:00
A szakmai zsűri döntése alapján ezúttal az Audi, az IKEA, a Masterplast, a Richter, a Spar és a Tesco érdemelte ki az Effekt 2030 díjat, az Aldi és a Vodafone különdíjat nyert, a Körber pedig megszerezte a közönségdíjat. A nyertesek az Effekteam október 7-én megrendezett ESG konferenciájának keretében vehették át a szakmai elismeréseket.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS